Паралімпіада-2024: Шенгур виграв дебютне золото, у Трусова ще одне срібло

Українець Юрій Шенгур став чемпіоном Паралімпійських ігор-2024 у Парижі у запливі на 100 метрів на спині серед представників класу S7.

Ще один український плавець Андрій Трусов у цьому ж запливі фінішував другим і став віцечемпіоном змагань.

Шенгур – чемпіон Паралімпіади-2024

За медалі на дистанції 100 метрів на спині у класі S7 змагалися троє українців. Найкращий результат у кваліфікації показав 21-річний Шенгур. Трусов вийшов до фіналу з четвертого місця, а Євгеній Бородайко став сьомим у відборі.

У вирішальному запливі Шенгур, для якого це дебютна Паралімпіада, так само першим доплив до фінішу, показавши час 1:09.51 хвилини.

Трусов покращив час на понад 4 секунди, ніж він показав у відборі, що дозволило йому посісти другу сходинку п’єдесталу, а ось Бородайко, який йшов спершу третім, не зумів втримати позицію та посів шосту сходинку.

Компанію українським плавцям на п’єдесталі пошани склав італієць Федеріко Бічеллі.

Золото завойоване Юрієм Шенгуром стало шостим для української команди на Паралімпіаді-2024 у Парижі. Зараз синьо-жовті мають у своїй скарбничці вже 38 медалей. Для Трусова це вже третє срібло у Парижі на цих змаганнях.

З усіма українськими призерами Паралімпіади-2024 пропонуємо ознайомитися у нашому матеріалі.