Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Норвегія змінює умови для українців, що оформлюють тимчасовий захист

Норвезький уряд змінює соціальні умови для українців з тимчасовим захистом, щоб зменшити “фінансовий розрив” та додатково не приваблювати нових людей. 

Про це повідомляє норвезька мовна корпорація NRK.

Що зміниться для українських біженців 

Зміни торкнуться житлових умов, виплат родинам з дітьми та можливості поїздок додому в Україну.

Зараз дивляться

Урядники хочуть скасувати виплату “заднім числом” соціальної допомоги на дитину за перші 12 місяців перебування в країні, яку виплачують після продовження тимчасової посвідки на проживання за підсумками першого року (і при цьому родини можуть отримувати нові щомісячні виплати). 

Перехідні умови для родин, які вже перебувають у Норвегії на момент змін, ще погоджують.

Також Норвегія планує посилити контроль за поїздками додому в Україну тих, хто отримує соцвиплати й має посвідку на проживання – щоб люди, які отримують виплати, справді проживали у Норвегії більшість часу. 

Поїздки додому потрібно буде обґрунтувати, якщо ж вони будуть суперечити умовам посвідки на проживання, це може призвести до її втрати.

Новоприбулі біженці, які потребують житла, повинні будуть звертатися виключно до Національного центру приймання у муніципалітеті Роде. 

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Розселяти українців у готелях і комплексах відпочинку більше не будуть. 

Також хочуть запровадити певний “період очікування” перед тим, як люди отримають доступ до повного пакета соціальної підтримки. 

Що стало причиною зміни умов для українських біженців

Зазначається, що основною причиною перегляду старих умов став великий інтерес до Норвегії українців, які виїхали у ЄС через війну, та більш вигідні умови, ніж у сусідніх країнах. 

Так, станом на серпень виплати для українців у Норвегії були у 2-4 рази вищими, ніж ті, на які можна розраховувати у Швеції, та приблизно вдвічі більші, ніж у Данії. 

За останні два місяці у Норвегію приїхали оформлювати тимчасовий захист на 50% більше українців, ніж сукупно до Данії, Швеції та Фінляндії, тому країна відчуває все більше велике навантаження на систему.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-07 18:42:18