Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Не працює тачпад на ноутбуці – як протестувати несправність

Для керування курсором ноутбука часто використовується сенсорна панель. Якщо тачпад раптом перестав працювати, то це дуже незручно. Про те, що робити, якщо тачпад на вашому ноутбуці перестав працювати, читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Чому не працює тачпад на ноутбуці – причини

Існує кілька основних причин, чому тачпад не працює:

 • немає реакції на дотик – можливо, тачпад відключений або обірваний шлейф;
 • сповільнено рух курсору – забруднений сенсор або в системі є вірус;
 • немає прокрутки – потрібно оновити драйвери;
 • западають клавіші – несправність електроніки пристрою.

Не працює тачпад на ноутбуці: що робити

Тачпад може бути вимкнений через системні налаштування. Щоб це перевірити, потрібно зайти в Параметри пристрою – Сенсорна панель і перевірити положення перемикача. Тут бажано вимкнути автоматичну деактивацію панелі під час увімкнення миші.

Зараз дивляться

Якщо тачпад на ноутбуці не реагує на ваші рухи, то насамперед потрібно спробувати перезавантажити ґаджет, наприклад, натиснувши клавіші ALT+F4 і вибравши необхідну дію. Якщо серйозних неполадок у системі немає, перезавантаження цілком може вирішити проблему. 

Деякі лептопи відключають сенсорне керування після підключення мишки. У такому разі, щоб увімкнувся тачпад, потрібно просто відключити мишку.

Буває, що причиною втрати чутливості сенсорної панелі стає її забруднення. Якщо на тачпад потрапляють жир, крихти та інші залишки їжі, це погано впливає на роботу сенсора – курсор починає сповільнюватися. Щоб це виправити, потрібно ретельно очистити панель за допомогою спеціальної рідини, попередньо вимкнувши ґаджет.

Важливо: не використовуйте засоби, які містять спирт – це псує ноутбук.

Також потрібно перевірити активність тачпада. Трапляється, що через випадкове натискання певного поєднання клавіш панель деактивується. Зазвичай увімкнення та вимкнення тачпадів здійснюється натисканням таких гарячих клавіш:

 • Samsung – Fn + F5;
 • Sony – Fn + F1;
 • Acer – Fn + F7;
 • Asus – Fn + F9 або Fn + Fn 7;
 • Dell – Fn + F5 або Fn + F3;
 • Lenovo – Fn + F8 або Fn + F5;
 • Toshiba – Fn + F5.

Якщо вашого ноутбука немає в цьому списку, знайдіть на клавіатурі кнопку з перекресленим тачпадом. Деякі ґаджети можуть мати окрему кнопку активації тачпада із сенсорним індикатором.

Налаштування BIOS

Можливо, потрібно перевірити стан тачпада через BIOS, натиснувши F2 під час увімкнення ноутбука. Потім потрібно перевірити активність сенсорної панелі в налаштуваннях.

Наприклад, у меню Acer або ASUS у вкладці Advanced сенсор позначений як Internal Pointing Device. Якщо в дужках написано Disable, перейти на Enabled і зберегти, натиснувши F10 – Yes. Після цього знадобиться перезавантаження комп’ютера.

Перевстановлення драйвера

Для перевірки драйверів потрібно відкрити вкладку Диспетчер пристроїв і проконтролювати наявність драйверів на тачпад.

Апаратні несправності тачпада

У всіх інших випадках слід перевіряти електронну частину пристрою. Краще не розбирати ноутбук і не вносити в нього масштабні програмні зміни, а віддати його фахівцям для усунення неполадок.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-04 21:12:56