Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

НАЗК внесло виробника морепродуктів Vici до переліку міжнародних спонсорів війни

Литовську компанію Viciunai Group внесло до списку Міжнародних спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) України.

Про це у пресслужбі НАЗК повідомили 4 січня 2024 року.

– Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, представники Viciunai Group обіцяли, що компанія піде з російського ринку, натомість Vici не зупиняє свої потужності у РФ, шукає нових працівників та сплачує значні податки у бюджет агресора, – йдеться у повідомленні.

Як пояснюють у НАЗК, це й стало підставою для внесення Viciunai Group до переліку Міжнародних спонсорів війни.

Зараз дивляться

В агентстві вказують, що компанія є глобальним виробником і постачальником різноманітних харчових продуктів. Крім того, що Viciunai Group є найбільшим переробником сурімі на планеті, вона також є одним із найбільших та економічно найпотужніших виробників морепродуктів у Європі.

Головний офіс компанії розташований у Литві, а заводи працюють в Литві, Іспанії, Естонії та РФ.

– Доки такі відомі бренди як Vici продовжують перебувати на ринку Росії, попри всі воєнні злочини агресора, світ отримує неправильний сигнал, що РФ залишається частиною міжнародних економічних процесів. Так і жителі Росії бачать, що демократичний світ від них не відвернувся, тож вони все роблять правильно. Багато компаній вже зробили правильний вибір на користь цінностей демократії та доброчесності вийшовши з російського ринку. Однак Viciunai Group не стала однією з них та не змогла вийти за межі своїх пустих обіцянок, – заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

В НАЗК нагадують, що ще у березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, керівник литовської групи Шарунас Матійошайтіс заявив, що компанія піде з російського ринку впродовж 3-4 місяців. Натомість стало відомо, що Viciunai не припиняє свою роботу у РФ та залишається одним із найулюбленіших брендів російських споживачів.

– Viciunai веде свій бізнес у Росії у звичайному режимі без будь-яких скорочень, успішно захищає російську торгову марку в суді, продовжує набирати персонал на свої дочірні підприємства, підтримуючи ринок праці у РФ, – йдеться у повідомленні.

В НАЗК навели приклад про виробничий комплекс ТОВ Вичюнай-русь, який є найбільшим підприємством Viciunai Group, на якому працюють 1,5 тис. працівників. Це підприємство знаходиться в Калінінградській області, а його чистий прибуток за 2022 рік збільшився на 156% (до $20 млн).

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

До того ж, дочірня компанія Viciunai ТОВ БалтКо, як офіційний представник компанії в Росії, надає там послуги з перевезення продуктів рибної кулінарії, рибної переробки, сурімі та морепродуктів. Її чистий прибуток за 2022 рік становив $2,5 млн.

Нацагентство вказує, що неодноразові заяви про припинення бізнесу та продаж виробництва в РФ ніяк не вплинули на роботу Viciunai Group в Росії, а компанія продовжує спонсорувати війну проти України, сплачуючи великі суми податків до бюджету російської воєнної машини.

Що відомо про компанію Vici – читайте на Фактах ICTV.

Фото: FRESHEXPO

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-04 17:02:08