Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Найнебезпечніші для людства захворювання, які викликають важкі ускладнення

Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський назвав найнебезпечніші захворювання для людини – грип, ВІЛ, гепатит С, кір та Covid-19 можуть призвести до важких ускладнень.

Схильні до мутацій

На сьогодні найнебезпечнішими та найскладнішими для людського організму вважаються РНК-вмісні віруси, які викликають грип, ВІЛ, гепатит С, кір та Covid-19.

Однією з особливостей є те, що вони схильні до численних мутацій. Ця властивість дозволяє їм ефективно уникати імунної відповіді, адаптуючись до змін середовища.

Зараз дивляться

Небезпечний грип

Наприклад, грип. В Україні це сезонне захворювання спалахує у різних регіонах країни кожні два-чотири роки. Під час епідемії грип за два тижні може поширитись на велике місто, а протягом одного місяця – охопити всю країну.

Грип викликає виснаження організму та появу типових бактеріальних ускладнень – синуситу, отиту та бактеріальної пневмонії.

Однак справжня небезпека грипу полягає у імовірності спонтанного розвитку імунного шоку у молодих здорових людей з потужним, але незбалансованим імунітетом, а також у маленьких дітей, літніх людей та ослаблених пацієнтів з надмірною вагою, гіпертонією та цукровим діабетом.

У таких випадках зазвичай призначають антибіотики, але вони лікують бактеріальні супутні стани, а не вірус.

Після нещодавньої пандемії коронавірусу вчені та лікарі вже отримали чималий досвід у розумінні цієї проблеми, що дозволило поліпшувати схеми лікування та статистику одужання навіть у важких групах ризику.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 15:44:53