Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Найбільша втрата ваги українця – 77 кг

Після звільнення з російського полону громадяни України часто перебувають у дуже важкому стані. Зокрема, фіксується катастрофічна втрата ваги в українців.

Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час Міжнародної конференції Свобода або страх. Захід присвячено 75-й річниці ухвалення Загальної декларації прав людини.

– Найбільша офіційно зафіксована втрата ваги людини за 5 місяців російського полону – 77 кілограмів, – повідомив Лубінець, коментуючи повернення військовополонених.

Омбудсмен навів слова одного з колишніх полонених. На запитання, чим їх у полоні годували російські окупанти, українець відповів: Таке враження, що це була просто зафарбована вода.

Зараз дивляться

Лубінець уточнив, що Україна не має відомостей про точне місцеперебування наших полонених військових. Окупанти забороняють писати листи.

Лубінець також повідомив, що, окрім військовослужбовців, у полоні РФ зараз перебувають близько 28 тис. цивільних українців.

– На мій погляд, це нова система придушення цивільного населення на тимчасово окупованих територіях. Станом на зараз підтверджено 28 тис. громадян України, які знаходяться в полоні РФ, – наголосив він.

За словами Лубінця, українська сторона не може перевірити їхній стан, передати ліки та отримати доступ до російських в’язниць.

Він закликав міжнародні організації допомогти і задіяти всі можливі інструменти для захисту прав полонених українців.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Звільнення українців з полону: що відомо

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомляли, що обміни між Україною та РФ не проводилися з 7 серпня.

Зазначалося, що Москва цей процес фактично заморозила. Агресор намагається створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

Водночас президент Володимир Зеленський повідомив, що попри відсутність публічних обмінів військовополоненими між Україною та РФ, насправді вони не призупинялися. Часто це відбувається і на полі бою.

За даними Офісу генпрокурора України, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження у полоні РФ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-07 22:27:53