Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Механіка чи автомат: що вибрати для першого автомобіля?

Свідомо підходити до вибору типу коробки може тільки досвідчений водій. Практика показує, що в більшості випадків першу машину необхідно вибирати без достатнього стажу водія. Тим, хто вирішив купити Шкода Фабія вперше, варто знати, чим відрізняється механіка від автоматичної коробки передач.

 

Особливості механіки

Особливе значення має кількість передач, тобто окремі незалежні режими. Перша промислова коробка передач мала два положення, крім реверсивного перемикання. Потім, у 60-ті роки, була додана ще одна. Сьогодні ви навряд чи знайдете таку модель. Покупцеві належить вибрати автомобіль, у якому велика кількість регуляторів МКПП:

 • Чотирьохступінчастий механізм. Залишилося лише кілька машин у базовій комплектації з аналогічною коробкою.
 • П’ять кроків. Найпопулярніший варіант на сьогодні. Переважна більшість автомобілів – це середні та бюджетні автомобілі, оснащені саме такою системою.
 • Шість швидкостей. Такі МКПП встановлюються лише на спортивні автомобілі та автомобілі великої вантажності для більш ефективного використання обертаючого моменту.

Час перемикання передач перебуває під контролем водія. При вмілому використанні він дає переваги в динаміці розгону та при переході в економічний режим.

 • Автомат

  Наступні особливості вважаються перевагами машини:

  • нема потреби перемикати передачі вручну;
  • збільшений ресурс двигуна — автомат не дозволяє двигуну працювати у критичних станах, що позитивно позначається на працездатності окремих механізмів та агрегатів;
  • полегшує пересування мокрою дорогою — ця функція особливо важлива для недосвідчених водіїв.

  Є ще одна істотна перевага — навчитися водіння з автоматичною коробкою буде легше.

  Що вибрати?

  Автомобілі з АКПП коштують дорожче, і якщо різниця в ціні значна, то доводиться зупинятися на механіці. Проте критерії вибору часто бувають різні — автомобілі з автоматичною коробкою передач вибирають за їх зручність та простоту навчання. Жінки та люди, які не хочуть обтяжувати себе непотрібними навичками, особливо люблять машини з автоматами. Потрібно визнати, що в міських умовах, при великій кількості світлофорів і пробках, а також при необхідності обережного паркування — автомат краще. Купити потрібний варіант за прийнятною ціною ви зможете завдяки сервісу OLX.

  ви зможете завдяки сервісу OLX.