Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Медики Закарпаття врятували важко понівечену руку молодого українського воїна

Фахівці Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Новака врятували молодому військовослужбовцю важко понівечену руку. Зараз захисника готують до другої операції з кісткової пластики. Про це співробітники клініки розповіли на своїй сторінці у Facebook.

– У даному випадку було вогнепальне поранення з дефектом обох кісток передпліччя та великим дефектом м’яких тканин діаметром 10х10см. Крім кісток, були пошкоджені м’язи розгиначів кисті, – пояснив завідувач опікового відділення Андрій Погоріляк.

Двоетапна операція

За словами лікаря, пацієнту було виконано двоетапну операцію. Перша – очищення ран, заміщення дефекту клаптем шкіри, взятим із паху. Це потрібно було зробити для того, щоб надалі можна було провести операцію на кістках.

Зараз дивляться

Через три тижні, коли рани в бійця загоїлися, йому було проведено наступну операцію.

За словами медиків, сьогодні в пацієнта практично повністю загоїлася рана і він підготовлений до кісткової пластики, яку потрібно буде виконати за 3-4 тижні.

Сам захисник розповів, що почувається добре і подякував лікарям за збережену руку.

Щоб зберегти кінцівку

Повідомляється, що за минулий рік у відділенні було виконано близько 30 операцій із заміщення дефектів м’яких тканин васкуляризованими клаптями, зокрема й пораненим військовим.

За словами Андрія Погоріляка, дефекти м’яких тканин і кісток залишаються актуальною проблемою у наших поранених бійців. Без їхнього закриття та відновлення немає можливості проводити наступні етапи оперативних втручань із відновлення кісток і збереження кінцівки.

Джерело: Закарпатська ОКЛ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-22 13:59:41