Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Литва та Естонія засудили рішення МОК

Міністри закордонних справ Естонії та Литви засудили рішення Міжнародного олімпійського комітету допустити до літньої Олімпіади-2024 у Парижі атлетів із Росії та Білорусі у “нейтральному” статусі.

Свою позицію очільники зовнішньополітичних відомств цих двох країн написали у соціальній мережі X (колишній Twitter).

На думку глави МЗС Естонії Маргуса Тсахкна, дозвіл російським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх без прапора не змиє кров на їхніх руках.

Зараз дивляться

— Рішення МОК йде всупереч усім олімпійським принципам, — написав він.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс нагадав, що Російська Федерація залучає спортсменів і спортсменок до своєї армії геноциду.

— Це не нейтралітет, це проти всього, за що має виступати Олімпіада, — написав Ландсбергіс.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Президент Литви Ґітанас Науседа назвав рішення МОК ганьбою. Він сказав, що олімпійські цінності не поєднуються з вбивствами, руйнуваннями та воєнними злочинами.

— Спортсмени з країн-агресорів Росії та Білорусі уособлюють собою ніщо інше, як війну, яку їхні армії ведуть в Україні, – написав Науседа.

Також чеський журнал Reflex відреагував на допуск спортсменів з Росії та Білорусі до Олімпіади, опублікувавши фото у кривавій формі, що були згенеровані нейромережею.

МОК допустив росіян до Олімпіади-2023

8 грудня Міжнародний олімпійський комітет повідомив, що атлетів із РФ та Білорусі допустять до Олімпіади-2024 у “нейтральному” статусі.

Представники країн-агресорів зможуть виступити лише в особистих змаганнях. Команди до участі допущені не будуть.

В комітеті зауважили, що станом на 8 грудня 2023 року лише 11 “нейтральних” спортсменів виконали критерії допуску для участі в Олімпіаді-2024 – вісім атлетів мають паспорт РФ, ще три – Білорусі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-09 16:25:37