Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Лактостаз — чому він виникає та як уникнути його появи

Лактостаз — це патологічний стан, за якого молоко, яке синтезується для природного вигодовування, залишається в грудних залозах жінки. Це спричиняє появу вкрай дискомфортної симптоматики — болю, набряку, збільшення щільності залози. На етапі лактостазу запальний процес відсутній, але він може розвиватися, якщо проблему не усунути. Ситуація погіршується, бо дитині важко смоктати молоко з такої залози — це призводить до посилення стазу.
Лікування цього стану завжди починається із застосування консервативних методів, дія яких націлена на посилення відтоку молока — частіше прикладати дитину до грудей, проводити зціджування та масаж залози. Завдяки цьому патологічні симптоми поступово проходять, і лактація нормалізується. Припинити на деякий час процес вигодовування доведеться, якщо ситуація стане надто важкою. У такому разі призначаються спеціальні медикаменти, які зменшують інтенсивність стазу та набряк, який перешкоджає відтоку молока (наприклад, Серрата). Відновити вигодовування можна, коли необхідність у використанні препаратів зникне.

Причини появи лактостазу

Умовно причини його виникнення можна поділити на фізіологічні (ті, які не залежать від жінки) та побутові (яких можна уникнути). До фізіологічних відносять втягнуті соски, вулькі молочні протоки за активної лактації, фіброзно-кістозну мастопатію. Побутові причини включають:

  1. неправильне прикладання до грудей, через що малюк не отримує достатню кількість молока;
  2. ослаблену дитину, яка не здатна висмоктати весь об’єм молока, що синтезується;
  3. тріщини на сосках або травми молочних залоз;
  4. неправильно підібрану білизну;
  5. відмову жінки від грудного вигодовування без виконання правил його припинення;
  6. стреси та надмірні фізичні навантаження, які перешкоджають нормальній лактації.

 

Зазначені причини призводять до затримки молока в молочних протоках, його згущення, через яке зціджуватися стає значно важче, ніж у нормі. Це призводить до появи відповідної симптоматики.
Image

Як можна профілактувати лактостаз

Щоб уникнути лактостазу, потрібно дотримуватися правил:

  1. Уникайте білизни, яка здавлює, подбайте про її натуральність. Це створить максимально здорове середовище для ваших сосків і допоможе запобігти формуванню тріщин.
  2. Дотримуйтеся правил гігієни. Ареола завжди має бути в чистоті, також слід уникати її пересушування.
  3. Не робіть великих перерв між годуваннями. Якщо прикладати дитину до грудей частіше, відтік покращиться.
  4. Стежте за чистотою того, що торкається ваших грудей. Це запобігатиме проникненню інфекції.

 

Якщо ж прояви лактостазу все ж з’явилися, і вам не вдається їх позбутися, зверніться до спеціаліста за діагностикою та рекомендаціями. Важливо не допустити появи маститу, лікування якого зробить неможливим грудне вигодовування.