Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Конотопська відьма: The New York Times проаналізувала секрет успіху пʼєси

Пʼєса Конотопська відьма у постановці Драмтеатру імені Франка, що стала сенсацією у глядачів, потрапила на шпальти одного з найшанованіших видань США – газети The New York Times. Тепер про феномен постановки за мотивами повісті Григорія Квітки-Основʼяненка знатимуть далеко за межами України.

У чому секрет успіху вистави Конотопська відьма

У матеріалі видання вказано, що українці вбачають у цій класичній літературній історії відгомін того, з чим нам доводиться стикатися під час повномасштабної війни.

– Трагедія приходить і забирає у тебе все: твою любов і твій дім, – сказав актор Михайло Матюхін.

Ця пʼєса спонукала молодь зацікавитися не лише українським минулим, а фольклором.

Зараз дивляться

 – Українців приваблює образ відьми, – зазначив режисер-постановник – сказав Іван Уривський.

Також, зазначила авторка рецензії, ця вистава дає глядачу можливість пройнятися українською народною музикою. Адже саме нею надихалася композиторка Сусанна Карпенко, що створювала аудіосупровід для пʼєси.

Премʼєра Конотопської відьми відбулася минулої весни. Галас навколо неї продовжував зростати, як і попит на квитки цього року. Зараз вистава є частиною репертуару театру, і наразі залишатиметься у ньому.

Про що вистава Конотопська відьма

Сюжет розгортається навколо управителя козацького містечка, що намагається знищити відьом. Їх вважають винуватицями посухи. Події відбуваються на тлі військової загрози з боку царської Росії. Це резонує з відчуттями сучасних українців, які живуть у війні та потерпають від ракетних обстрілів.

Управителю надходить наказ підготувати солдатів та відправити їх воювати з росіянами. Проте замість того, щоби зайнятися справою, він влаштовує полювання на відьом, які просто так не здадуться.

Фото: Драмтеатр імені Франка

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 17:02:45