Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Керівництво по вибору автоцивілки в Україні

Автоцивілка – це той вид страховки, від якого не можна відмовитися власнику будь-якого наземного транспортного засобу (легкове авто, вантажівка, моторолер, мотоцикл, електромобіль, автобус, причіп). В Україні діє закон ОСАЦВ, який зобов’язує водіїв мати чинний поліс, який покриває їх відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху в результаті ДТП. За недотримання цієї норми законом передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу.

Як вибрати надійний поліс?

Грамотно підібрана програма страхування захистить від непередбачених фінансових проблем, що виникають після аварії з вашої вини. Тоді як слабкий ОСАЦВ принесе безліч додаткових неприємностей.

Поділимося лайфхаками, які допоможуть зробити вибір швидким, легким і, що найголовніше, ефективним.

Зараз дивляться

№1 – Рейтинг страховика

Перш ніж купувати страховку, варто знайомитися з рейтингами страхової компанії та відгуками клієнтів. Подивіться на фінансову стабільність страховика та кількість скарг, які він отримав від клієнтів за рік. Якщо історія позитивна, то ви маєте справу з безпечним страховим партнером.

№2 – Порівняння пропозицій

Не зупиняйтесь на першому ж полісі. Попри те, що ліміти по ОСАЦВ фіксовані для всіх страховиків (160 000 грн по майну та 320 000 грн по життю та здоров’ю), пропозиції відрізняються за наповненістю корисними опціями (евакуація автомобіля, цілодобова техпідтримка, медична допомога тощо).

Використовуйте страхові агрегатори, щоб в онлайн-режимі ознайомитись з різними тарифами та умовами. Розуміючи повну картину страхового ринку, ви підберете для себе найкращий варіант автоцивілки за ціною та послугами.

№3 – Увага на франшизу

У страхуванні є таке поняття як франшиза. Це частина коштів, яка не покривається компанією у разі настання страхової події. У цьому випадку водієві доведеться сплатити розмір франшизи самостійно потерпілому (це може бути 1 500 грн, 2 000 грн та інше).

Якщо ви готові покривати дрібні збитки з ДТП зі своєї кишені, наявність франшизи буде виправдана, адже чим більше вона, тим ціна поліса вигідніша.

Перевіряйте, чи включено франшизу та її розмір, щоб бути підготовленим до оплати при ДТП.

№4 – Оцінка сервісу та підтримки

У будь-якому випадку водієві, який потрапив в аварію, доведеться спілкуватися зі співробітником страхової компанії. Щоб мінімізувати особисті зустрічі в офісі та прискорити процес врегулювання ДТП, уточніть заздалегідь, чи можлива віддалена подача документів в електронному вигляді, наскільки якісно та клієнтоорієнтовано настроєна компанія щодо комунікації.

№5 – Розширення покриття

Виплата з ОСАЦВ обмежена лімітами. Якщо ж сума збитку більша, винуватцеві доведеться сплачувати різницю. Уникнути цього можна, оформивши додатковий поліс ДЦВ. Він розширює суми до 1 млн грн.

Отже, віддавайте перевагу страховим компаніям, які пропонують подвійний захист.

Рекомендуємо користуватися онлайн-сервісами страхування, які надають чітку інформацію про умови поліса, включаючи покриття, виключення та рейтинг страховиків. Таким чином ви зможете не тільки швидко, але й економно застрахуватися, не переплачуючи страховим агентам.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-22 17:35:19