Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кава, випита натщесерце, несе загрози для здоров’я – дієтологи

Дослідження показують, що кава, випита натщесерце, може посилити кислотність шлунка, затримати процес засвоєння поживних речовин, ослабити імунну систему, спровокувати виникнення діабету II типу.

Замість енергії – втома

Дієтологиня, тренерка з оздоровлення Діпті Локешаппа говорить, що про ці побічні ефекти ранкової кави, яку, зазвичай п’ють перед сніданком, або навіть замість нього, більшість людей не здогадуються.

Вони вважають, що кава забезпечує приплив енергії, бадьорість на весь день,  покращення концентрації уваги та пришвидшення метаболізму. І дуже дивуються, чому реакція на чашку кави буває зовсім іншою.

Зараз дивляться

Підвищена тривожність. Цей стан підвищеного збудження, наголошує дієтологиня, може заважати повсякденній діяльності, викликаючи неспокій і нездатність зосередитися.

Ризик підвищення кислотності шлунка.

– Поєднання кофеїну та високого рівня кислотності може викликати подразнення слизової оболонки шлунка, – застерігає Локешаппа.

За її словами, це призводить до дискомфорту, печії та навіть кислотного рефлюксу.

Гастрит від кави

З часом часте вживання кави натщесерце може сприяти розвитку більш серйозних шлунково-кишкових захворювань, таких як гастрит або виразкова хвороба.

Проблеми з травленням. Для людей, які вже мають проблеми з травленням, такі як синдром подразненого кишківника або запальне захворювання кишківника, вживання кави натщесерце спричинить посилення симптомів. Спровокує діарею та спазми в животі.

Перешкоджає засвоєнню поживних речовин. Кава містить таніни – сполуки, які можуть перешкоджати засвоєнню певних поживних речовин, зокрема заліза та кальцію.

Чекаємо стрибка енергії, а отримуємо стрибок цукру

Посилює реакцію на стрес. Кофеїн стимулює вивільнення кортизолу, який часто називають гормоном стресу. Це може спричинити збільшення ваги та розлади настрою.

– Вживання кави натщесерце загострює всі хворобливі стани, пов’язані зі стресом, – наголошує дієтологиня.

Стрибки рівня цукру в крові. Кава натщесерце може спричинити різке підвищення рівня цукру в крові з наступним таким же різким його падінням. З часом ці коливання можуть викликати резистентність до інсуліну та ризик розвитку діабету II типу.

Зневоднення. Кофеїн є сечогінним засобом. Якщо протягом дня після ранкової кави ви не споживатимете достатньої кількості рідини, може виникнути зневоднення організму.

За словами Локешаппи, це загрожує головними болями, запамороченням та відчуттям втоми.

Підсумовуючи сказане, дієтологиня наголошує, що ранкову каву можна вживати лише після сніданку. Тільки тоді насолодитеся всіма її перевагами, на які розраховували.

Джерело: Health Shots

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-28 16:43:06