Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

КАСКО чи автоцивілка: що обрати

Страхування автомобіля є важливою мірою захисту, як для вас, власника, так і для інших учасників дорожнього руху. Страхування допомагає покрити витрати на ремонт автомобіля після аварії. А також захищає від фінансових зобов’язань щодо відшкодування збитків, заподіяних іншим учасникам дорожнього руху вашим автомобілем.

Автомобіль — коштовне майно, яке бажано захищати від різноманітних ризиків. Адже це не ті приємні ризики, як у віпказіно, коли є можливість ризикнути та отримати натомість значний виграш. Тож у більшості країн потрібне хоча б мінімальне страхування, таке як обов’язкова громадянська відповідальність, щоб мати право керувати автомобілем.

 

Особливості страхування КАСКО

А ті, хто бажають бути захищені від найрізноманітніших пошкоджень, таких як:

 

  • аварії;
  • стихійні лиха;
  • вандалізм;
  • викрадення.

Варто обирати КАСКО. Деякі види страхування авто включають покриття медичних витрат для водія та пасажирів у разі аварії. В будь-якому разі страхування автомобіля допомагає запобігти великим фінансовим втратам, пов’язаним з ремонтом або втратою авто. КАСКО (комплексне автострахування) захищає автовласників від різних ризиків та втрат, пов’язаних із їхніми автомобілями. Поліси КАСКО можуть покривати:

 

  • збитки, спричинені аваріями, зіткненнями, перекиданням тощо;
  • збитки внаслідок стихійних лих: КАСКО може покривати ушкодження, спричинені повенями, пожежами, ураганами та іншими природними катастрофами;
  • викрадення та крадіжки. Якщо автомобіль викрадуть, КАСКО може відшкодувати збитки частково або повністю;
  • деякі поліси КАСКО можуть покривати страхування медичних витрат або травм, пов’язаних з аваріями.

 

Важливо, що покриття КАСКО відрізняється залежно від страхової компанії та умов конкретного поліса, тому перед покупкою страховки важливо уважно вивчити всі умови та винятки.

Особливості страхування автоцивілка ГО

Автострахування ГО (цивільна відповідальність) забезпечує захист від фінансових зобов’язань, пов’язаних зі шкодою, яку водій завдав іншим учасникам дорожнього руху своїм автомобілем. Основні особливості та ризики, що покриваються автострахуванням ГО:

 

  • матеріальні збитки. Якщо водій завдає шкоди чужому автомобілю або майну (огорожі, будинки та інше) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, страховка ГО покриє ці витрати на відновлення або компенсацію частково або повністю;
  • травми. У разі травмування іншого учасника дорожнього руху, ГО може покрити медичні витрати або надати компенсацію постраждалим та їхнім сім’ям;

 

Ризики, що покриваються автострахуванням ГО, пов’язані в основному зі шкодою, заподіяною іншим людям або їхньому майну водієм. Тому цей тип страхування є обов’язковим в усіх країнах. Але при перетині кордону у водія має бути ГО європейського зразка, яка називається зелена карта. Такий тип поліса покриває можливі завдані збитки на території Європи. Важливо знати, що автострахування ГО може відрізнятися залежно від країни та страхової компанії, тому важливо уважно вивчити умови поліса перед його покупкою.