Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Йєменський молекулярний біолог шокував науковий світ революційною концепцією пересадки голови

Проєкт Хашема Аль-Гайлі –  молекулярного біолога та біотехнолога з Ємену викликав чималий і неоднозначний резонанс у науковому світі.

Учений, а ще відомий блогер і сценарист, оголосив про створення першої у світі революційної концепції системи “пересадки” людської голови за допомогою передової робототехніки та штучного інтелекту.

Реальність чи фантастика

На офіційному сайті проєкту, що називається BrainBridge, уточнюється, що реалізація концепції дасть змогу проводити трансплантацію обличчя та шкіри голови.

Зараз дивляться

Це відкриває широкі можливості при лікуванні травм, нейродегенеративних захворювань, паралічів. І просто для покращення естетичного вигляду.

Молоді донорські тканини зменшать ризик відторгнення та покращать зовнішній вигляд завдяки ретельному накладенню швів і післяопераційному догляду. Прискореному загоєнню та мінімізації утворення рубців в концепції приділена особлива увага.

Штучний інтелект і донорські голови

Аль Гайлі стверджує, що кожен крок концепції BrainBridge ретельно продуманий, опирається на обширні наукові дослідження, проведені та опубліковані експертами у різних галузях науки.

Він уточнив, що донором для трансплантації буде пацієнт з мертвим мозком, але “з функціональним тілом і життєво важливими органами в хорошому стані”.

У процесі пересадки використовуватимуться передові високошвидкісні роботизовані системи, що забезпечать запобігання деградації клітин мозку й найповнішу сумісність.

А алгоритми штучного інтелекту зроблять можливим точне відновлення з’єднання спинного мозку, нервів і кровоносних судин.

Після операції пацієнт перебуватиме у стані штучної коми впродовж чотирьох тижнів (щоб дати можливість місцям трансплантації загоїтися). Крім того, він потребуватиме значної фізичної реабілітації та психологічної підтримки.

Коли планують першу пересадку

Учені проєкту працюють над розробкою спеціального “налобного браслета” BrainBridge, оснащеного інтерфейсом “мозок-комп’ютер”.

Очікується, що він дозволить потенційним пацієнтам повідомляти про свої потреби, керувати пристроями, виконувати завдання самостійно.

Очільник проекту наголосив, що нині його команда шукає талановитих фахівців з усього світу, які допоможуть “розширити межі біомедичної науки”.

Здійснити першу трансплантацію голови, за розрахунками Хашема Аль Гайлі, вдасться через вісім років.

Джерело і фото: BrainBridge.tech

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-29 16:27:03