Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

головні новини за 23 квітня 2024 року

Фото: Факти ICTV

Росія впродовж доби завдала ударів по Дніпру, Харкову та Полтаві, внаслідок чого є постраждалі.

Паралельно із цим у Великій Британії оголосили про рекордний за сумою пакет військової допомоги, коли ж Сполучені Штати готують своє озброєння для передачі в Україну, яке, за даними преси, становитиме близько $1 млрд.

Що відбулося в Україні та світі за добу 23 квітня 2024 року – читайте далі в матеріалі на сайті Факти ICTV.

Зараз дивляться

Обстріли України 23 квітня

Протягом доби Росія завдала численних ударів по містах України, зокрема, окупанти гатили по Дніпру, Харкову та Полтаві.

Так, вдень держава-терорист обстріляла Полтаву, що згодом підтвердив очільник ОВА Філіп Пронін. За його інформацією, жертв і постраждалих внаслідок удару немає.

Крім того, російська армія протягом доби декілька разів била по Харкову. Результатом чергового терору проти міста став приліт посеред приватного сектору Харкова. Згодом у місті повторно пролунали вибухи.

Як повідомив мер міста Ігор Терехов, інформація щодо постраждалих внаслідок російського удару уточнюється, але наразі повідомлень від міського голови про жертв чи поранених в місті немає.

Також російські окупанти били і по Дніпру. Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що через ракетний удар РФ постраждали щонайменше четверо людей: троє чоловіків – 34, 48 і 70 років та 72-річна жінка

– Всі госпіталізовані у стані середньої тяжкості, – написав Лисак.

Ситуація на фронті: бої за Часів Яр

Ситуація на фронті ускладнилася після того, як окупаційні сили РФ посилили тиск у спробі прорватися до Часового Яру Донецької області. Ворог штурмує на шляху до міста населені пункти Іванівське та околиці Богданівки Бахмутського району, заявив речник Оперативно-стратегічного угруповання військ Хортиця Назар Волошин.

– Окупанти намагаються захопити Іванівське та околиці Богданівки, прорватися до Часового Яру, де воїнам ціною титанічних зусиль вдається стримувати вже не одну добу ворога і стабілізувати ситуацію на цьому напрямку, – стверджує речник ОСУВ Хортиця.

Втім, попри загострення на східному фронті, значних змін не відбулося.

Речник ОСУВ Хортиця додав, що наразі найгарячішими напрямками є Бахмутський, Авдіївський та Новопавлівський.

Водночас Волошин переконаний, що військова допомога від партнерів, яку мають надати на фронт незабаром, суттєво вплине на ситуацію на всій лінії бойових дій.

Військова допомога від Британії

Уряд Великої Британії оголосив рекордний за сумою пакет допомоги для України. У нього увійшли ракети, плавзасоби, бронетехніка та боєприпаси. Загальна сума пакету склала £500 млн.

Як повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумками розмови із прем’єром Британії Ріші Сунаком, у пакеті військової допомоги будуть як ракети Storm Shadow, так і ракети інших типів.

Своєю чергою Ріші Сунак повторив свої слова про те, що Велика Британія “нікуди не піде” у питанні підтримки України.

Що увійшло до пакету військової допомоги – читайте на Фактах ICTV.

Пакет допомоги від США

Як стало відомо журналістам агентства Reuters, США готують пакет військової допомоги для України на суму $1 млрд. Він буде схвалений одразу, щойно законопроєкт на понад $60 млрд, проголосований Палатою представників, підпише президент Джо Байден.

До пакету допомоги увійдуть транспортні засоби, переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger, додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також снаряди для протитанкових систем TOW і Javelin.

За інформацією джерел агентства, військова допомога міститиме й іншу зброю, яке може бути “негайно використана на полі бою”.

Детальніше про те, що можуть надати Сполучені Штати Україні вже в першому пакет військової допомоги – читайте на Фактах ICTV.

Фото: DOD

Обмеження надання послуг у консульствах України

Консульства України обмежать надання послуг за кордоном для чоловіків призовного віку допоки ті не оновлять свої документи в ТЦК, повідомив очільник МЗС України Дмитро Кулеба.

Він нагадав, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС.

– Водночас в умовах повномасштабної російської агресії  пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна, – наголосив він.

Паралельно із цим з’явились повідомлення, що низка консульств вже перестала надавати відповідні послуги українцям за кордоном.

Кулеба повідомив, що пізніше його міністерство надасть додаткові роз’яснення щодо порядку отримання послуг у консульствах. Це станеться ближче до того, як новий закон про мобілізацію, підписаний президентом України 16 квітня, набере чинності в силу і вступить в силу.

Що відомо про обмеження консульських послуг для українців за кордоном – читайте на Фактах ICTV.

Звільнення Половенка

Кабмін ухвалив рішення про звільнення Віталія Половенка з посади заступника міністра оборони України, повідомив постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Рішення про звільнення Віталія Половенка з посади заступника міністра оборони України погоджено під час засідання уряду України.

Віталій Половенко був призначений на посаду заступника міністра оборони Рустема Умєрова 1 грудня 2023 року.

Про біографію колишнього заступника міністра оборони – читайте на Фактах ICTV.

Лібералізація торгівлі ЄС з Україною

Європейський парламент у вівторок підтримав продовження тимчасових заходів щодо лібералізації торгівлі з Україною, водночас захищаючи фермерів Євросоюзу.

Законопроєкт пройшов перше читання після того, як Європарламент та Рада Євросоюзу досягли попередньої згоди щодо призупинення ввізних мит та квот на сільськогосподарську продукцію з України до 5 червня 2025 року. Так Європа хоче підтримати Україну в умовах повномасштабної агресії РФ.

– Згідно з новим регламентом, комісія може вживати швидких дій та запроваджувати будь-які заходи, які вона вважатиме необхідними, якщо через український імпорт (наприклад, пшениці) відбудеться значне порушення роботи ринку ЄС або ринків однієї чи кількох країн – членів ЄС, – йдеться на сайті парламенту.

В рамках посилених заходів для захисту фермерів ЄС комісія також може застосувати екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме: м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи та меду.

Детальніше про лібералізацію торгівлі з Україною – читайте на Фактах ICTV.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 20:17:00