Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Генасамблея ООН вимагає від РФ негайно вивести військових із Запорізької АЕС

Фото: Факти ICTV

Генеральна асамблея ООН у четвер, 11 липня, ухвалила резолюцію щодо безпеки ядерних об’єктів в Україні, включно із окупованою Запорізькою атомною електростанцією.

Резолюція Генасамблеї ООН щодо безпеки ЗАЕС

Документ, внесений Україною, підтримали 99 країн.

Проти проголосували дев’ять країн: Білорусь, Бурунді, Куба, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія та Сирія.

Зараз дивляться

Ще 66 держав-членів утрималися.

У тексті резолюції міститься вимога до Росії “терміново вивести” свій військовий та інший персонал із території Запорізької АЕС та “негайно повернути” станцію під повний контроль України задля гарантування її безпеки.

Підписанти також закликали РФ надати місії МАГАТЕ своєчасний і повний доступ до всіх зон на ЗАЕС, щоб Агентство підготувало доповідь про ситуацію з ядерною безпекою та захистом на об’єкті, – йдеться в резолюції.

Посол України та постійний представник в ООН Сергій Кислиця, представляючи текст резолюції, зазначив, що РФ свідомо зробила Запорізьку АЕС елементом своєї військової стратегії, і попередив, що наслідки інциденту на ній будуть катастрофічними, оскільки “радіація не знає кордонів”.

Натомість заступник постійного представника РФ Дмитро Полянський назвав резолюцію “шкідливою, дуже політизованою і такою, що не має нічого спільного з ядерною безпекою”, та звинуватив Україну в тому, що це нібито саме вона є загрозою ядерній безпеці.

Реакція Зеленського

Президент Володимир Зеленський назвав ухвалення резолюції важливим кроком на шляху до відновлення поваги до Статуту ООН та міжнародного права.

– Це голосування ґрунтується на дискусіях та рішеннях, прийнятих на першому Саміті миру, де пункт перший Формули миру Радіаційна та ядерна безпека був ключовим питанням, – наголосив глава держави.

Зеленський також подякував партнерам за допомогу у відновленні безпеки на всіх територіях, зруйнованих російською агресією.

– Працюючи разом, ми можемо захистити фундаментальні норми міжнародного права та спільні цінності, – додав він.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-12 09:53:06