Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дослідження показало, малюки під час ДТП можуть смертельно травмувати живіт ременями безпеки


Науковці Токійського Інституту дослідження акцентів на дорозі та аналізу даних виявили, що молодші школярі під час ДТП досить часто смертельно травмують живіт через неправильно закріплені ремені безпеки.

Ремені безпеки стають смертельною пасткою

До таких висновків дійшли науковці, дослідивши причини загибелі дітей у ​​автомобільних аваріях. Молодші школярі приблизно в три рази частіше отримують смертельні травми живота порівняно з підлітками чи немовлятами.

Дослідники вивчили записи дорожньо-транспортних пригод за десятиріччя між 2013 і 2022 роками, надані Національним агентством поліції.

Зосередилися на 64 особах віком від 6 до 19 років, які загинули в автомобільних аваріях, хоча були пристебнуті ременями безпеки. У жодному випадку не використовувалися дитячі крісла або сидіння-бустери.

Тойохіро Хісікава, який проводив аналіз, зазначив, що не всі, але більшість травм живота були спричинені поясними ременями безпеки.

– Подібно до того, як ви пристібаєте ремінь безпеки низько на талії перед зльотом літака, дуже важливо правильно одягати поясний ремінь і в автомобілі – близько до стегон, – наголосив Хісікава.

Оскільки ремені безпеки можуть не підходити належним чином для менших діти, батьки повинні користуватися сидіннями-підкладками або іншими допоміжними засобами.

Хісікава попередив, положення ременя може бути питанням життя чи смерті.

Положення ременя – питання життя і смерті

Трагічна аварія у Фукуоці в серпні 2024 року підтвердила це. Тоді близько 11:10 ранку лоб у лоб зіштовхнулися маршрутний автобус і легковий автомобіль. У результаті аварії загинули дві сестри віком 7 і 5 років, які були в машині.

За даними поліції, обидві були пристебнуті ременями безпеки. Причиною смерті обох став геморагічний шок із сильною внутрішньою кровотечею в черевній порожнині через сильне стиснення ременів безпеки.

Як правильно закріплювати ремені безпеки на дітях

У вересні 2024 року Японська автомобільна федерація (JAF) підвищила рекомендовану висоту для використання дитячого крісла зі 140 сантиметрів до 150 сантиметрів. Однак зріст є лише орієнтиром, і, як повідомляється, важливо переконатися, що ремінь безпеки не прилягає до шиї чи живота.

Ключові моменти, рекомендовані JAF, включають розміщення плечового ременя над твердими кістками центральної частини ключиці, грудини та ребер, а також забезпечення притискання поясного ременя до тазу.

Представник автомобільної федерації закликав дорослих ретельно перевіряти, чи правильно пристебнуті ремені безпеки на дітях перед тим, як рушати в дорогу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: The Mainichi

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-03 10:24:00