Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Допомога США Україні – яка буде ситуація на фронті

У найближчі кілька тижнів, поки нова допомога США не надійде до України, ситуація на лінії фронту, імовірно, погіршуватиметься.

Особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися обмеженим вікном перед надходженням допомоги.

Такий прогноз озвучили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Зараз дивляться

ISW про ситуацію на фронті перед прибуттям допомоги США

Американські аналітики припускають, що українські війська, поки чекатимуть на допомогу США, у найближчі тижні можуть зазнати додаткових невдач.

Однак, зауважують в ISW, Збройні сили України зможуть притупити російський наступ, якщо припустити, що американська допомога надійде швидко.

Російські війська, імовірно, активізують поточні наступальні операції, удари ракетами та безпілотниками в найближчі тижні, щоб скористатись вікном обмежень українських військових засобів, що вже закривається, – вважають експерти Інституту вивчення війни.

В ISW додають: російське військове командування може спробувати досягти важливих оперативних ефектів, яких буде важче досягти проти добре забезпечених українських сил.

Донині армія РФ продовжувала, а в деяких районах навіть посилила наступальні операції.

Не виключено, що цьому сприяли аномально посушливі умови та брак матеріальних засобів у Сил оборони України.

Також російські окупанти намагалися використати брак засобів протиповітряної оборони України, щоб зруйнувати українську енергомережу та завдати довгострокової шкоди українській інфраструктурі та оборонно-промисловому потенціалу.

Водночас в Інституті вивчення війни нагадують, що протягом пів року, поки Україна стикалась з обмеженнями, росіяни досягли лише тактичних здобутків, тому навряд чи здійснять прорив, який зруйнував би лінію фронту.

Протягом наступних тижнів, продовжують в ISW, російські війська все ще можуть досягти значних успіхів в оперативному плані й зосередитись на секторах фронту, де українська оборона має відносно нестабільний вигляд, зокрема на захід від Авдіївки, або на ділянках, де їхні сили зосереджені в межах досяжності оперативно важливих об’єктів, наприклад поблизу Часового Яру.

Значно кращу оперативну позицію Україна, імовірно, матиме ближче до червня 2024 року, навіть попри затримки з надходженням допомоги від США.

Саме тому, вважають експерти, російське військове командування може або суттєво змінити план широкомасштабного наступу в червні, або ж залишити його таким, як є.

Збройні сили України, певні аналітики, зможуть залучити достатньо допомоги США для придушення російського наступу в червні 2024 року.

Допомога США Україні

20 квітня Палата представників ухвалила законопроєкт H.R.8035, який передбачає $60,84 млрд допомоги США Україні.

Тепер за законопроєкт має проголосувати Сенат, а потім підписати президент США.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 788-му добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-21 08:55:48