Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дебати Трампа з Байденом: які висновки для України та кандидатів

Напередодні в американському штаті Джорджія відбулися перші дебати між кандидатом у президенти Дональдом Трампом і чинним очільником Сполучених Штатів Джозефом Байденом. Обидва висловлювали свої думки щодо важливих для американців питань: робочі місця, податки, ціни на продукти харчування, аборти та зовнішня політика.

Експерти, деякі американські політики та й ЗМІ розкритикували дебати Трампа з Байденом. Про Трампа кажуть, що він під час дебатів багато брехав, а до Байдена були претензії, бо той здавався надто втомленим, часто не закінчував репліки, або й перестрибував з однієї тези на іншу.

Байден – прихильник України, а американська військова допомога є чи не найголовнішою для нас. А от позиція Трампа під час його передвиборчої кампанії була контроверсійною – він погрожував перекрити допомогу Києву. Саме тому увага українців була прикута до цього політичного спарингу, адже перемога Дональда Трампа на виборах напряму впливатиме на забезпечення Збройних сил України.

Зараз дивляться

Війна не почалася б, якби Трамп був президентом?

Дональд Трамп під час дебатів заявив, що саме за президентства Байдена розпочалася повномасштабна війна в Україні.

– Якби у нас був справжній президент, президент, якого поважав би Путін, то він ніколи не вдерся б в Україну… Росія забрала багато землі за Обами, за Байдена. А за мене – ні. Путін знав, що зі мною не можна гратися, – заявив Трамп.

За словами експерта Олександра Мусієнка, такі заяви Трампа варто розцінювати лише як передвиборчу риторику, яка не має під собою жодних вагомих аргументів.

По-перше, чому хтось думає, що фактор президентства зіграв би якусь ключову роль? Адже Путін виношував ці плани досить давно. По-друге, що такого зробив би Трамп, щоб ця війна не розпочалася? Він постійно каже, що цього б не сталося, але майже ніколи не каже, які б конкретні кроки зробив, щоб дійсно війни не було.

По-третє, президенту Байдену немає чим дорікати, оскільки він зробив для України дуже багато. Так, у США не змогли запобігти війні, але для того, щоб Україна продовжувала боротьбу, Штати роблять чимало. І роль лідерства Байдена тут також відчутна.

– І найголовніше, варто усвідомлювати, що причини російської агресії і причини путінської ненависті до України закладені не в тому, хто президент Сполучених Штатів, вони закладені історично. Я переконаний, що Путін виношував ідею війни проти України, він із цією ідеєю жив. А тому просто дочекався певного моменту, накопичив війська і почав вторгнення, – наголосив Олександр Мусієнко.

За словами політолога Олексія Якубіна, такими заявами на дебатах Трамп намагається сказати, що на зовнішньополітичному треку у Байдена великі проблеми, і що начебто Трамп був би ефективнішим.

Не слід забувати, що зараз триває передвиборча кампанія в США, тож дуже часто те, що говорять політики, потім просіюється через сито реалізму, наголошує Якубін. Помітно, що Трамп модифікує свою позицію. Спочатку говорив, що не даватиме Україні зброю та гроші, що ми й так багато отримуємо. Але пізніше погодився на те, щоб Конгрес США ухвалив резолюцію щодо виділення Україні 60 млрд доларів допомоги.

– Це сталося, бо республіканці помітили нерозуміння такої думки в їхній аудиторії, чому така позиція Республіканської партії, якщо Сполучені Штати говорять, що вони є лідерами світу, – зауважує Олексій Якубін.

Трамп каже, що Україна не виграє війну

Під час дебатів Трамп заявив, що Україна не виграє війну – у нас закінчуються люди, закінчуються солдати, ми втрачаємо міста:

– Україна не виграє цю війну. У них закінчуються люди, у них закінчуються солдати. Вони втратили так багато людей. Вони втратили ці величні міста із тисячолітніми золотими куполами – і все через нього (Байдена, – Ред.) та його дурні рішення. Росія ніколи б не напала, якби я був президентом.

За словами експерта Олександра Мусієнка, такими заявами Трамп хоче мотивувати до мирних переговорів та укладення перемир’я. Раніше радники Дональда Трампа опублікували план закінчення війни в Україні, який загалом передбачає статус-кво: тобто перемир’я по лінії фронту.

Єдиний плюс у цьому плані – це серйозне збільшення військової допомоги Україні у разі, якщо Путін не захоче миру чи порушить домовленості. І для того, щоб просувати цей план, Дональд Трамп говорить такі речі.

– Тут можна порівняти із риторикою Байдена, який каже, що Україна вже перемогла. Попри те, що частина української території є окупованою; Київ стоїть, Україна продовжує боротьбу і точно буде суверенною державою. І в цьому США мають допомогти, бо інакше після України буде Польща, – говорить Олександр Мусієнко.

“Мирний” план Путіна є неприйнятним

Під час дебатів Трамп і Байден погодилися, що “мирний” план кремлівського диктатора Путіна щодо закінчення війни в Україні є неприйнятним. Олексій Якубін наголошує, що Трамп – це людина, яка вміє домовлятися.

Він розуміє, що ультимативні заяви Путіна – це той максимум, якого хоче очільник Кремля, але це попередні заяви перед майбутніми переговорами. А коли безпосередньо розпочнуться переговори, то ці “умови” будуть значно модифіковані.

Олексій Якубін вважає, що ці заяви Трампа під час теледебатів якраз і починають окреслювати його справжню позицію щодо України. А все те, що було раніше, то більше емоції.

Чи можуть Байдену шукати заміну?

Після проведення дебатів у США західні ЗМІ написали, що демократи дуже розчаровані виступом Байдена, що він був надто слабким, втомленим, непереконливим. І саме тому демократи можуть почати шукати йому заміну.

За словами політолога, таке може статися лише у разі, якщо Байден сам захоче зняти свою кандидатуру. Варто нагадати, що він пройшов і виграв праймериз, а тому керівництво Демократичної партії не може просто так взяти і знехтувати голосами своїх виборців.

Технічно це можна зробити, але, знову ж таки, за умови, що Джо Байден сам зголоситься піти.

Політолог зауважив, що дебати в США 2024 року розпочалися зарано, адже зазвичай вони відбуваються у серпні. Напевно, демократи хочуть зрозуміти, які шанси у Джо Байдена до кінця пройти цю передвиборчу кампанію.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-28 19:26:52