Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чоловіків пропускають за кордон лише з паперовими військовими документами – ДПСУ

Фото: Факти ICTV

Прикордонники не приймають електронні військо-облікові документи чоловіків, а розглядають лише паперовий варіант для пропуску за кордон.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону Єдині новини. За його словами, підстави для відстрочки можуть оформлювати лише представники ТЦК і СП.

Перетин кордону: чи можна показати електронний військово-обліковий документ

– Прикордонники не прийматимуть електронні варіанти, зокрема Резерв+. Для нас необхідний паперовий військово-обліковий документ. Слід розуміти, що людині варто поцікавитися, чи є інформація про неї в системі Оберіг, – стверджує Андрій Демченко.

За його словами, після 18 травня прикордонники перевіряють наявність військово-облікового документа у чоловіків – громадян України у віці від 18 до 60 років.

Зараз дивляться

За оновленим законодавством, ця категорія громадян зобов’язана мати пред’явити такий документ прикордонникам разом з паспортом.

Це стосується людей, які мають відстрочку або бронюванні, визначені непридатними до військової служби за станом здоров’я, трьох дітей віком до 18 років, а також чоловіків, в яких дружина проходить військову службу, пояснив він.

За словами Демченка, зараз прикордонники не перевіряють військово-обліковий документ в осіб з інвалідністю та осіб, які супроводжують таких людей.

Водночас військово-облікові документи не перевіряють у громадян, які перевозять гуманітарні вантажі, та водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення товарів і пасажирів. За його словами, це стосується як представників залізниці, так морської й авіаційної галузі.

Інших змін у правилах перетину державного кордону України зараз немає. Ще не внесені зміни до постанови уряду, яка регламентує порядок перетину держкордону громадянами України, пояснив Андрій Демченко.

– Варто розуміти, що найближчим часом це може буде зроблено. Для певних категорій громадян можуть бути змінені умови перетину кордону, – звернув увагу речник ДПСУ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-22 01:14:18