Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Членство України в ЄС та інші теми: Кулеба зустрівся з угорським міністром Сіярто

Фото: Факти ICTV

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з очільником МЗС Угорщини Петером Сіярто вперше після повномасштабного вторгнення Росії.

Вони обговорили початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу, проти чого виступає Угорщина. За словами Кулеби, головною темою було рішення Європейської ради щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС.

– Ми чесно відповідали на запитання один одного. Розумію, що всі чекають відповідь: так чи ні? Дайте трохи часу, – зазначив очільник МЗС України.

Український міністр поділився, що доповість про результати переговорів президенту Володимиру Зеленському, а Сіярто – угорському премʼєр-міністру Віктору Орбану. Проте Кулеба зазначив, що чітко сказав Сіярто, що країни мають спільне майбутнє в Європі.

Зараз дивляться

Водночас міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто знову заявив у Facebook, що з 2015 року Україна нібито постійно впроваджувала норми, які обмежували права угорської національної спільноти.

За його словами, пропозиція про майбутні рішення саміту Європейського Союзу є непідготовленою, а Єврокомісія майже не має уявлення про те, який вплив матиме членство України в ЄС.

– Можна згадати хоча б проблеми, спричинені рішеннями Єврокомісії у питанні транзиту зерна або скасуванні дозволів для українських ваговозів, – зазначив Сіярто.

Угорський міністр підтвердив, що вони обговорили питання нацменшин і ухвалення Україною нового законодавства з урахуванням рекомендацій Ради Європи та Єврокомісії. Сіярто додав, що вони залишаються відданими розвитку двосторонніх відносин.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-11 22:30:07