Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим підживити розсаду перцю: найкращі засоби та інструкція

Весна – час робіт на вулиці. Окрім обрізки дерев та кущів відповідальні господарі перед висадкою городніх культур проводять їх підживлення. Цього разу наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник розповів, чим підкормити розсаду перцю, а саме про найкращі засоби для здорового та швидкого росту рослини.

Навіщо підживлювати розсаду перцю?

Болгарський перець є джерелом вітамінів та мінералів. Цей овоч багатий на хлоргенову кислоту, яка корисна для кровоносних судин. Також у червоному перці вітаміну А більше, ніж у лимонах і чорній смородині, а у жовтих плодах багато калію, корисного для серця і нервової системи. Також рослина містить потрібний для гостроти зору бета-каротин. Саму культуру вирощувати не так вже й складно, але на стадії розсади перець може загинути. У зв’язку з цим його потрібно підгодовувати.

Фото: Depositphotos

– Підживлення забезпечить розсаду перцю необхідними поживними речовинами для здорового росту та розвитку, – розповідає Олексій Колесник.

Зараз дивляться

Коли можна підживлювати розсаду перцю?

Важливо розуміти, коли варто проводити підживлення перцю. Так, перше внесення добрив можна робити одразу після появи перших двох паростків. Далі можна повторити внесення добрив через два тижні.

– Перші підживлення можна проводити після появи двох справжніх листків та продовжувати з інтервалом у два тижні, – говорить наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

А от за 14-21 днів до висадки розсади підгодовувати перець не рекомендовано.

– За 2–3 тижні до висадки розсади, добрива краще не вносити, – говорить наш експерт.

Коли сіяти розсаду перцю

Деякі досвідчені городники висаджують розсаду перцю, орієнтуючись на фази Місяця. Так, сприятливі дні для посіву розсади перцю у перший місяць весни– 1, 2, 13-19, 28, 29 березня. У квітні маніпуляцію краще проводити 10-15 та 25 числа.

Якщо ви розводите розсаду вдома на підвіконні, то краще сіяти перець у березні, а посадкою в ґрунт займатися у травні. Згідно посівного календаря, сприятливі дні припадають на 30, 31 травня.

До речі, раніше Факти ICTV писали, коли сіяти помідори на розсаду у 2024 році.

Чим підкормити розсаду перцю?

Для підживлення розсади перцю застосовують як комплексні добрива, так і вносять кожний з поживних елементів окремо.

– Для підживлення розсади варто застосовувати комплексні добрива, або підкормки, які спеціально розроблені для розсади перцю. Вони повинні містити всі найнеобхідніші елементи у збалансованих пропорціях, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

У комплексних добривах для підживлення перцю мають бути азот, калій, фосфор, мінеральні комплекси та фунгіциди.

Далі поговоримо про кожний з них окремо.

Він зміцнює паростки та активізує їхній ріст.

  • Калій та фосфор

Добрива з цими речовинами допомагають сходам нарощувати, зміцнювати коріння, підвищують імунітет рослини.

  • Мінеральні комплекси та органіка

Таке підживлення потрібно для формування зав’язі.

Їх використовують для захисту від шкідників і хвороб.

– Можна також вносити поживні елементи окремо. Так, наприклад, азотне добриво – аміачна селітра буде стимулювати ріст зеленої маси. Суперфосфат – братиме участь у розвитку коріння, а калій підвищить стійкість рослин до перепадів температур та хвороб, – наголошує Олексій Колесник.

Усі необхідні добрива можна придбати в спеціалізованих магазинах або ж використати органічні речовини, як-от, настій із кропиви, йод або дріжджі.

– Йод не є дуже важливим елементом для рослин, а та кількість яка їм потрібна – міститься у ґрунті. В якості засобу захисту зелених культур також немає науково підтвердженої ефективності його використання, – говорить Олексій Колесник.

Але якщо все ж таки хочете спробувати, то розсада перцю підгодовуються за наступною схемою. Потрібно в одному літрі води розвести 1-2 краплі йоду. За можливості також додають 100 мл молочної сироватки.

Щоб приготувати дріжджове підживлення, потрібно розвести 100 грамів сухої речовини у 10 літрах води.

– Дріжджі у процесі своєї життєдіяльності можуть продукувати багато корисних для рослин елементів. Використовувати їх можна як для поливу під корінь, так і для обприскування листків, попередньо розбавивши дріжджі у воді, дотримуючись концентрації 100 грам на 10 літрів води, – говорить експерт.

Фото: Pixabay

Але найкращим органічним підживленням вважають саме настій з кропиви. Для приготування розчину беруть1 кг кропиви і заливають 8 л води. Цю суміш залишають на декілька днів для бродіння, а після цього одну її частину розводять у 10 л води і поливають розсаду.

– Кропива може слугувати чудовим добривом та захистом від слимаків при мульчуванні ваших рослин. Розкладаючись, кропива буде вивільняти у ґрунт багато корисних елементів, таких як: азот, калій та кальцій, – пояснює експерт з рослин.

Як підживити розсаду перцю у домашніх умовах

Для того, аби правильно внести добрива для підживлення розсади перцю потрібно дотримуватися певного алгоритму дій.

  • Крок 1. Обираємо добриво

Перш за все варто визначитися, чим саме ви підживлюватимете розсаду перцю –  комплексним, органічним добривом чи вноситимете поживні елементи окремо.

  • Крок 2. Поливаємо землю

Перед тим як підживлювати розсаду перцю, потрібно зволожити ґрунт. Він має бути постійно мокрою, але не сильно.

– Перед підживленням добре полийте ґрунт звичайною водою, – наголошує наш постійний експерт із захисту рослин.

  • Крок 3. Готуємо поживний розчин

Потрібно розвести добриво, на якому ви зупинили вибір. Для цього обирайте воду кімнатної температури та дотримуйтесь інструкції від виробника.

– Вибране добриво розведіть у воді кімнатної температури, дотримуючись концентрації вказаної виробником, – говорить Олексій Колесник.

  • Крок 4. Внесення добрива

Розбавлене добриво вносять під корінь, стараючись не потрапити на листки рослини. Маніпуляцію проводять у ранкові години.

– Пильнуйте, аби мінеральні добрива не потрапляли на листя та стебла рослин, оскільки це загрожує рослині опіками, – застерігає експерт.

Крім того, поживні речовини вносять разом з розпушуванням ґрунту.

Після такого підживлення перець ростиме плідно й даруватиме прекрасний урожай.

До речі, раніше Факти ICTV писали, коли, чим і як правильно підживлювати пшеницю навесні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 13:07:41