Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим підживити моркву для збору хорошого врожаю

Морква – досить невибаглива культура. Вона може рости практично на будь-яких ґрунтах і не потребує особливого догляду. Але без вчасного та правильного підживлення отримати великий урожай овочів буде важко.

Факти ICTV розказують, чим підживити моркву влітку, щоб зібрати великий урожай хрумкого та солодкого овоча.

Навіщо проводити підживлення моркви

Вчасне та правильне підживлення моркви має велике значення для формування здорових коренеплодів.

Зараз дивляться

Перший раз підживлювати моркву треба після появи перших листочків. У цей період рослина особливо потребує додаткового живлення для формування коренеплодів.

Другий важливий період підгодівлі моркви – влітку. Овоч активно росте, розвивається, тому йому необхідна велика кількість поживних речовин.

Підживлення моркви влітку: найкращі засоби

Підживлення моркви упродовж вегетаційного періоду залежить від сорту. Ранні сорти овочів підживлюють лише раз, а моркву середніх і пізніх сортів можна підгодувати двічі або тричі.

Основним добривом для моркви є калій. Потреби в фосфорі та азоті не надто великі, але про них також не варто забувати.

З’ясуймо, чим можна підживити моркву для швидкого зростання.

Підживлення моркви мінеральними добривами

Азот.

Таке добриво необхідне моркві саме в середині літа. В цей період у рослини активно росте листя та починає формуватися коренеплід. Відбувається активне вживання рослиною азоту, тому внесення добрива призведе до збільшення інтенсивності нарощування гички.

Але у такого підживлення є недолік – у коренеплодах буде накопичуватися значно менше цукру. Це може негативно вплинути на зберігання моркви взимку.

Калій.

Найефективніше добриво для нормального росту та розвитку коренеплодів. Також воно підвищує засухостійкість моркви та зміцнює захисні функції овоча. Вносити калій необхідно декілька разів протягом усього вегетаційного періоду.

Фосфор.

Добриво необхідне моркві для росту коренеплоду, тому вносити фосфор краще у період його формування.

Бор.

Також дуже важливе добриво для формування коренеплоду. Воно покращує процес фотосинтезу у рослини та допомагає краще засвоювати азот.

За вчасного підживлення бором урожайність моркви збільшується на 12-15%. Нестача бору робить моркву вразливішою до ураження різними хворобами.

Підживлення моркви органічними добривами

  • Попіл – для такого добрива необхідно взяти дві склянки попелу, 1 ст. л. нітрофоски, 20 г калійної селітри та додати по 15 грамів суперфосфату та сечовини на відро води. Готову суміш необхідно вносити одразу після поливу моркви.
  • Дріжджі – для приготування дріжджового розчину потрібно взяти відро теплої води, додати 100 г дріжджів та ретельно перемішати (для кращого ефекту можна додати 2 ст. л. цукру). Дати настоятися декілька годин і полити розчином грядки моркви.
  • Настій із кропиви – органічне, але дуже ефективне добриво, оскільки ця рослина містить у собі всі корисні мікроелементи, що необхідні для гарного зростання моркви.

Проте є один недолік – воно довго готується. Для приготування такого добрива потрібно близько 14 днів.

Для цього листя кропиви необхідно дрібно порізати, покласти в ємність, залити водою, накрити кришкою та залишити для бродіння. Коли розчин буде готовий, полити моркву.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-28 16:03:44