Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим підживити малину: поради для збору врожаю

Малину можна зустріти майже в кожному саду, адже вона ароматна, соковита, неймовірно смачна та корисна.

Існує багато сортів малини. Вона може відрізнятися за кольором плодів, розміром, швидкістю дозрівання тощо. Але, який би вид малини ви не обрали, у будь-якому випадку рослини потребують певного догляду.

Щоб отримати гарний урожай малини, її обов’язково потрібно підживлювати під час цвітіння та плодоношення.

Зараз дивляться

Чим підживити малину влітку для фантастичного урожаю — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Навіщо потрібне підживлення малини влітку

Правильний розвиток та зростання кущів малини значною мірою залежить від умов вирощування.

За сезон слід не забувати про правильний полив, мульчування та обрізування кущів.

Для нормального росту і плодоношення малина використовує велику кількість поживних речовин, тому її необхідно регулярно підживлювати, особливо влітку. За нестачі поживних речовин малина буде мілкою та несолодкою.

Внесення органічних та мінеральних добрив позитивно позначиться на кількості врожаю.

Фото: Рixabay

Чим підживити малину влітку

Підгодовувати кущі малини необхідно як під час цвітіння, так і після появи плодів. Для цього можна використовувати покупні добрива, а також популярні народні засоби.

Підживлення малини влітку мінеральними добривами

  • Фахівці радять удобрювати малину мінеральними речовинами комплексно. Для цього візьміть суміш 60 г суперфосфату, 30 г аміачної сірки та 40 г деревної золи. Усі компоненти необхідно змішати у відрі води та внести в ґрунт за два заходи.
  • Для багатого врожаю малини рекомендується вносити азотні добрива та аміачну селітру.
  • Також для підживлення можна застосувати сульфат калію (на 10 літрів води знадобиться 30-40 г добрива) або добриво Ідеал.
  • У період цвітіння малини вносять добрива із вмістом калію та суперфосфати — суперфосфат подвійний, нітроамофоска.
  • Щоб отримати більш ранній та рясний врожай, можна підгодувати кущі додатково препаратами з фосфором, калієм, азотом. Таку підгодівлю проводять через 4-6 діб після внесення поживної речовини в ґрунт.

У другій половині червня відбувається утворення зав’язей. У цей час кущі варто підгодувати калійним добривом, наприклад, сульфатом калію (2 ложки препарату розчинити у відрі води).

У серпні, після того, як закінчиться плодоношення, можна внести калійні добрива без хлору.

Підживлення малини влітку органічними добривами

Розгляньмо, чим підживити малину, використовуючи народні засоби.

Настій золи.

Для приготування необхідно 1 склянку золи перемішати у відрі води, залишити настоюватися добу, потім внести добриво. Також можна розсипати попіл між кущами. Він із поливом попаде під корінь та віддасть поживні речовини, такі як калій і фосфор. Позакореневе підживлення малини золою краще проводити в середині або кінці липня.

Курячий послід.

За допомогою цього органічного добрива можна значно збільшити термін плодоношення. Для цього заповніть 1/3 відра курячим послідом, додайте воду й ретельно розмішайте. Залиште на 2-3 дні, а перед поливанням розведіть у воді в співвідношенні 1:10. Для підживлення добриво з курячого посліду необхідно вносити індивідуально під кожен кущ.

Дріжджі.

Цей продукт містить багато вітамінів, мінералів та мікроелементів, які необхідні малині. Для приготування розчину необхідно додати у відро води 10 г сухих дріжджів, 5 ст. л. цукру та дати настоятися дві години.

Після цього отриманий розчин додатково розводять у співвідношенні 1:5 (тобто 1 частина розчину на 5 частин води) і поливають кущі малини. Добриво з дріжджів, потрапляючи в ґрунт, швидко перетворюється на корисні речовини, які необхідні малині.

Настій кропиви.

Це також гарний засіб для підживлення малини влітку. Для приготування добрива візьміть ємність, покладіть у неї нарізану кропиву (суцвіття краще видалити), залийте теплою водою, накрийте кришкою та залиште на 2 тижні в теплому місці, періодично помішуючи.

Можна додати в суміш 10 г дріжджів — це прискорить бродіння. Перед поливанням готовий настій необхідно розвести водою в розрахунку — 1 л розчину на 10 л води.

Органічні добрива можна використовувати весь літній сезон, крім періоду збору врожаю.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-28 13:23:50