Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Чи вигідна сьогодні інвестиція в дохідну нерухомість — відповідь аналітиків

  Економічний аспект пандемії, широкомасштабного вторгнення Росії негативно вплинув на сектори офісної, житлової, комерційної нерухомості. В умовах невизначеності ефективні своєчасні вкладення стають більш привабливими. Останні являють собою надійний спосіб не тільки уникнути краху внаслідок інфляції, а й отримати додатковий прибуток.

 

Це солодке слово — нерухомість

Нерухоме майно, що подолало значні потрясіння, нині стає індикатором гнучкості, здатності адаптації. Величезний вплив на процес справляє розвиток внутрішнього туризму, інфраструктури у відносно безпечних регіонах держави. Розважаючись на гроші в ігрові автомати книжки азартного онлайн клубу, гемблер стає частиною наведеної інфраструктури. Також свої кошти можна розмістити в галузі туризму або придбати нерухомість для отримання пасивного доходу.

Експертами пропонується розглянути дві найпоширеніші форми вкладень у профільний ринок, популярний серед інвесторів — придбання квартири з подальшою здачею в оренду та інвестування в апартаменти у складі апарт-готелів.

Відмінності між апартаментами та приватними квартирами:

  • Економічний підхід до придбання квартири з подальшою здачею в оренду, що є зрозумілим для багатьох громадян, не завжди призводить до очікуваного пасивного доходу. Операція включає вибір забудовника, купівлю, проведення ремонту та подальшу оренду для доходу. Власнику житла доводиться нести значну відповідальність, фінансові зобов’язання — пошук орендарів, розв’язання різних питань, управління ремонтами, підтримання об’єкта. У низці випадків витрати не завжди відповідають очікуваній фінансовій віддачі.
  • Апарт-готелі є новим трендом, який активно розвивається останні кілька років, набираючи популярності. Ще пару-трійку років тому кількість подібних об’єктів була обмежена, але зараз спостерігається активне будівництво 50 проєкт на різних стадіях реалізації.

Причому вартість квадратного метра об’єкта щорічно збільшується до 15-20%.

 

На що потрібно звернути увагу

Всупереч низці переваг апарт-готелів, перед рішенням про придбання необхідно ретельно вивчити різні аспекти, включно з умовами, пропонованими забудовником:

  1. Об’єктивна оцінка поточного стану ринку і пропозицій на ньому є ключовим елементом. Рекомендується запросити всю необхідну дозвільну документацію, ретельно дослідити репутацію, досвід, інші релевантні фактори.
  2. Географічне розташування є фактором, що має прямий вплив на фінансові розрахунки готелю. Найвищий попит серед туристів спостерігається в Карпатах. Тенденція збережеться і після завершення військового конфлікту.
  3. Інфраструктура також відіграє ключову роль. Створення дитячих зон, басейнів, розважальних закладів, ресторанів.
  4. Для українського ринку вже стало буденністю, коли досвідчений готельний оператор займається управлінням готелями, котеджними містечками. Особливу увагу слід надавати досвіду, репутації. Адже від керівної компанії залежить потенційний прибуток.

Проєкти без керівної компанії або угоди з готельним провайдером не можуть вірогідно запевняти про свою прибутковість або показники окупності. Інвестиції в об’єкти за участю готельного оператора кращі з погляду безпеки та вигоди, оскільки такі оператори встановлюють власні технічні стандарти й співпрацюють не з усіма забудовниками.