Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Чи можна заряджати iPhone 15 кабелем від Android?

    Не дивлячись на всі старання купертинівців порадувати прихильників бренду новими технічними досягненнями, найбільш очікуваним нововведенням лінійки iPhone 15 стала поява роз’єму Type-C замість Lightning. Здавалося б, тепер питання заряджання смартфону не викликатиме зайвих складнощів — завжди можна знайти відповідний дріт та підключитися до мережі. 

Проте майже одразу після підтвердження інформації про появу довгоочікуваного порту Type-C, почали ширитися чутки щодо того, що використовувати будь-який кабель, окрім фірмового, для заряджання нового Айфону досить небезпечно. У компанії цю інформацію офіційно не підтверджували, проте й не спростували. Спробуємо розібратися детально в цьому питанні. 

Різниця є 

 

Якщо порівнювати роз’єм Type-C у смартфоні від Епл з аналогічним роз’ємом Андроїд-пристрою, можна помітити, що в першого дещо менший зазор між контактами. Проте ця різниця є мінімальною і не суттєвою, тому спроба поповнити заряд акумулятора свого Apple iPhone 15 з допомогою дроту іншої марки не принесе зайвих проблем.

Крім того, відома в усьому світі компанія iFixit, що спеціалізується на ремонті гаджетів, провела низку експериментів, які довели, що використання зарядних пристроїв для Андроїд не несе негативного впливу на Айфон.

 

Розвінчуємо міфи 

 

Чутки про переваги та недоліки нової лінійки смартфонів Apple з’явилися задовго до моменту презентації. Деяка неправдива інформація зникла одразу ж після потрапляння нової лінійки гаджетів до магазинів, а ось деякі міфи змогли «прижитися». Про них і поговоримо.

  1. У деяких спостерігачів ситуації навколо iPhone 15 та роз’єму Type-C могло скластися враження, що таким чином компанія Apple намагається просто змусити користувачів купувати саме оригінальні аксесуари, з метою підвищення власного прибутку. Можливо, у цьому твердженні і є доля істини. Проте, що в цьому поганого? До того ж, усі виробники гаджетів радять використовувати саме фірмові зарядні пристрої з метою подовження якісного терміну служби гаджету. Тому ситуацію з Айфонами 15 точно не можна назвати чимось, що заслуговує осуду. 
  1. Ще один поширений міф, що компанія Apple випустила офіційне попередження для магазинів і торговельних мереж із поясненням, що зарядні пристрої Андроїд можуть провокувати перегрівання Айфону та інші технічні проблеми. Підтвердження цьому немає. Проте на презентації iPhone 15 офіційних заяв про подібні наслідки не було.

Завжди потрібно довіряти тільки тій інформації, яка має підтвердження. Але якщо вже говорити про те, який зарядний пристрій вибрати для нового Айфон 15, то краще надати перевагу оригінальним аксесуарам або тим, що мають сертифікацію MFi. Так, такий девайс буде коштувати дещо дорожче китайського аналога, але дасть змогу якщо не подовжити строк служби «яблучного» гаджета, то заряджати його швидше.