Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можна з бронею виїхати за кордон: відповідь юриста

Фото: Верховна Рада

Під час дії воєнного стану виїжджати за кордон може тільки певна категорія чоловіків.

Чи можна чоловікам із бронюванням виїжджати за кордон та що для цього необхідно – читайте на Фактах ICTV

Чи можна заброньованому чоловіку виїхати за кордон у 2024 році

Бронювання – це відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації. Заброньовані працівники підприємств, установ та організацій мають право перетинати кордон в умовах воєнного стану.

Зараз дивляться

Адвокат юридичної компанії Riyako & Partners Катерина Аніщенко розказала Фактам ICTV, хто з чоловіків може виїжджати за кордон під час воєнного стану.

Експерт зазначила, що дійсно заброньовані чоловіки можуть виїжджати за кордон з метою відрядження, але з поверненням в Україну після закінчення терміну, який прописується в наказі на відрядження. Окрім цього, обов’язковою вимогою є наявність документів, що підтверджують мету відрядження, документів на бронювання та військового квитка.

Тобто чоловіку у разі перетину кордону необхідно мати біля себе документ, що підтверджує його легітимність перебування за кордоном. А також військово-обліковий документ, в якому буде зазначено, що чоловік має бронювання (або він є студентом), тобто наявність підстави для відстрочки від мобілізації.

Нагадуємо, що перетинати кордон також дозволено деяким категоріям студентів у разі, якщо вони їдуть для набуття практики або обміну досвідом терміном до двох місяців з обов’язковим поверненням.

Перетин кордону в цьому разі також відбувається за наявності підтверджувальних документів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 17:54:40