Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Через “діру для ухилянтів”: МОН змінило правила вступу до аспірантури у 2024 році

Міністерство освіти та науки на тлі стрімкого зростання чоловіків-вступників змінює правила вступу до аспірантури. Річ у тім, що денна форма навчання в аспірантурі дає право на відстрочку від мобілізації.

Про це повідомив очільник МОН Оксен Лісовий на своїй сторінці у Facebook.

Зміни для вступу в аспірантуру з 2024 року

— Жага до знань — це чудово. Фіктивне навчання — ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024, — зазначив він.

Він зазначив, що МОН залишить Єдиний вступний іспит, а прохідний бал з ТЗНК складатиме 160. Іноземна мова – обов’язкова для вступу до магістратури, але необов’язкова для вступу до аспірантури.

Зараз дивляться

Крім того, вступити на аспірантуру за контрактом можна буде лише на заочну або вечірню форми, що не дає права на відстрочку. МОН також збільшує кількість місць на бюджеті – з 3 200 до 7 000. Міністр зазначив, що це зробили для того, аби “не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних”.

За його даними, до початку повномасштабної війни щороку в аспірантуру (і бюджет, і контракт) вступали 7-8 тис. людей. Вступали на підставі іспитів безпосередньо в ЗВО та наукових установах.

Цьогоріч МОН запровадив обов’язковий тест для вступу до аспірантури — ЄВІ, який також складають для вступу на магістратуру.

У 2024 році для складання ЄВІ зареєструвалися 246 189 людей, з яких 79% — чоловіки, серед яких майже половина (91 561) претендує на вступ до аспірантури.

Міністр назвав це рекордом всіх рекордів. Він сказав, що зараз такі цифри виглядають як аномалія, яка шкодить якості освіти, економіці та національній безпеці.

— Те, що система освіти стала такою “дірою” для ухилянства свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію. Бо якість освіти і цінності, які плекаються в цій системі, мають значення, – зазначив Лісовий.

Крім того буде у 2024 році буде недоступним переведення з інших форм навчання на денну форму. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише людям, які не є військовозобов’язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-24 19:58:57