Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Частина допомоги США для України знаходиться на складах Польщі та Німеччини – CNN

Значна частина американських озброєнь, які мають бути поставлені в Україну після фіналізації процесів із законом про фінансування в США, перебувають на території Німеччини.

Про це пише американський телеканал CNN з посиланням на свої джерела.

Потреба в озброєнні на фронті

Видання вказує, що українські військові, які перебувають на передовій в Україні, кажуть, що перспектива остаточного затвердження в Конгресі США пакету військової допомоги Києву в розмірі $60 млрд послужить “гігантським стимулом для морального духу в умовах”, коли Росія прагне посилити свій наступ.

Зараз дивляться

Законопроєкт про допомогу Україні, ухвалений Палатою представників Конгресу США в суботу, має надійти в Сенат у вівторок. Якщо законопроєкт ухвалить верхня палата Конгресу, президент Джо Байден заявив, що негайно підпише його, щоб “ми могли швидко спрямувати в Україну зброю та обладнання для задоволення нагальних потреб на полі бою”.

– Тепер, коли нова військова допомога США, вочевидь, перебуває всього за кілька днів від отримання зеленого світла, питання полягає в тому, як швидко життєво важливі боєприпаси, як-от 155-мм снаряди для гаубиць, зможуть дістатися до лінії фронту, щоб зупинити просування Росії, – пише телеканал.

Постачання озброєнь Україні: питання логістики

CNN нагадало, що представник Пентагону Патрік Райдер, виступаючи минулого тижня перед голосуванням у Палаті представників, заявив, що Міністерство оборони США “готове до швидкого реагування”, щойно буде віддано наказ.

– Як ви знаєте, у нас дуже надійна логістична мережа, яка дозволяє нам дуже швидко переміщати матеріальні засоби. Як ми вже робили в минулому, ми можемо перекинути їх протягом кількох днів, – сказав він.

Цю думку підтримав і Марк Ворнер, голова сенатського комітету з розвідки, який у неділю заявив в інтерв’ю CBS News, що сподівається, що боєприпаси будуть “доставлені до кінця тижня”.

– Хоча американські офіційні особи не говорять про це відкрито, джерело в США, знайоме з наданням військової допомоги Україні, сказало, що більшу її частину вже попередньо розміщено на складах у Німеччині та Польщі, що, очевидно, скоротить час, необхідний для її доставки в Україну, – пише CNN.

Джерело телеканалу також повідомило, що серед перших матеріалів будуть артилерійські снаряди.

Очікується, що після перетину кордону офіційні українські особи намагатимуться доставити їх туди, де вони потрібні, якнайшвидше, однак “це все одно буде значною логістичною проблемою, враховуючи величезну кількість матеріальних засобів”, пише телеканал.

Інакше кажучи, перевага у співвідношенні 10 до 1, якою наразі володіє Росія, не буде зведена нанівець негайно, пише CNN.

Інститут вивчення війни (ISW) попереджає, що Україна, “імовірно, продовжить стикатися з нестачею артилерійських боєприпасів і перехоплювачів ППО найближчими тижнями і відповідними обмеженнями, які ця нестача накладає на здатність України проводити ефективні оборонні операції”.

ISW припускає, що Росія може спробувати атакувати транспортні мережі, як-от залізниця, щоб ускладнити розподіл вантажів, що вона і зробила в п’ятницю в Дніпропетровській області України, а також спробувати збільшити темп на лінії фронту в обмежений час до прибуття американської допомоги.

ATACMS і ППО

CNN вказує, що Україна також розраховує на те, що США нададуть низку ракетних систем класу земля-повітря для протидії загрозі Росії з неба, а також більше снарядів для системи ППО Patriot – основного засобу відбиття ракетних атак на міста України та ключові об’єкти інфраструктури, такі як електростанції.

Нарешті, на додаток до своїх безпосередніх потреб в озброєннях Україна, ймовірно, отримає в рамках першого траншу поставок зброї армійські тактичні ракетні комплекси (ATACMS) більшої дальності, після того, як Ворнер, голова сенатського комітету з розвідки, заявив, що, на його думку, вони увійдуть до першої партії.

США вже надали Україні версії ATACMS меншої дальності, але українські чиновники не приховували свого бажання отримати в свої руки новішу версію. Ракети з дальністю дії близько 300 км дадуть Києву можливість посилити удари по російських аеродромах, складах палива і місцях зберігання зброї, що надасть більш довгостроковий вплив на військові дії Росії.

Фото: DOD

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 18:13:04