Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Бруцельоз – небезпечне інфекційне захворювання вперше за 20 років з’явилося на Волині

На Волині уперше за 20 років виявлений випадок захворювання на бруцельоз. Це інфекційна хвороба, яку викликають мікроорганізмами роду Brucella.

Заразитися можна контактним шляхом від тварин-носіїв збудника (великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів тощо ), а також через контакт з інфікованими тканинами хворих тварин чи вживання їхнього м’яса, молока.

Від людини до людини бруцельоз не передається.

Зараз дивляться

Хвороба уражає органи руху, нервової і сечостатевої систем

Захворілий на бруцельоз 60-річний мешканець Луцька часто проживав на дачі, де утримував котів, собак та кролів. Систематично купував на ринку м’ясо, молоко та молочні продукти. Вживав їх без термічної обробки.

У січні цього року в нього з’явилися болі в суглобах, підвищилася температури тіла, почав докучати головний біль, запаморочення. Самотужки впоратися із цим станом чоловік не зміг і звернувся до лікарів. Щоправда аж через півтора місяці.

Додаткове обстеження виявило збудника бруцельозу, що було несподіванкою навіть для лікарів.

Наразі хворий ще лікується.

Симптоми бруцельозу

Симптоми бруцельозу дуже різноманітні. Найчастіше, хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39–40°С, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах, збільшенням лімфатичних  вузлів, обмеженням рухливості суглобів.

Можливий також і поступовий розвиток хвороби. Для нього характерна субфебрильна температура – 37,1 – 38 °С, безсоння, зниження апетиту, головний біль і дратівливість, біль у суглобах не різкий, скоріше, ниючий.

Ці прояви то стихають, то повертаються упродовж 3–4 тижнів.

Часто бруцельоз спричиняє алергічні прояви — висипи, дерматити. Також потерпає опорно-рухова система – розвиваються артрити, синовіти, бурсити.

Ураження нервової системи проявляються невритами – приміром, лицьового або слухового нерва, неврозами та ішіорадикулітами.

Внаслідок ураження сечостатевої системи у жінок може порушитися менструальний цикл, розвинутися ендометрит. Якщо жінка вагітна, не виключений викидень.

У чоловіків часто розвиваються епідидиміти і орхіти.

Лікують бруцельоз, переважно, у стаціонарі.

Як убезпечити себе від бруцельозу

Власне, у лікарів три основні рекомендації і всі вони починаються з не:

  • не вживати сире молоко та молокопродукти;
  •  не споживайте м’ясо без термічної обробки;
  • не купуйте молочні та м’ясні продукти на стихійних ринках.

Джерело: Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 15:38:03