Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

БПЛА пошкодили вже другу підстанцію в Енергодарі, світла не було 16 годин – МАГАТЕ

В Енергодарі за останній тиждень внаслідок атак безпілотників було зруйновано дві підстанції Луч і Радуга, що призвело до тривалого знеструмлення міста у ці вихідні. Водночас це не вплинуло на електропостачання Запорізької АЕС.

Про це повідомив напередодні гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.

Атака безпілотників і знеструмлення Енергодару

Експерти МАГАТЕ, які перебувають на ЗАЕС, у суботу відвідали місце останньої постраждалої підстанції Радуга в місті Енергодар, щоб оглянути пошкодження одного з двох трансформаторів, яке нібито було спричинене атакою безпілотника напередодні ввечері.

Зараз дивляться

За їхніми даними, внаслідок пошкодження електричної інфраструктури Енергодар був знеструмлений протягом 16 годин – з 20:00 п’ятниці до полудня суботи. Електропостачання відновлено в другій половині дня за допомогою резервного трансформатора.

– Використання дронів проти станції та її околиць стає все більш частим явищем. Це абсолютно неприйнятно і суперечить основам безпеки та конкретним принципам, які були прийняті одноголосно, – наголосив Гроссі.

В МАГАТЕ повідомили, що минулої середи була зруйнована підстанція Луч, яка забезпечувала електроенергією частину Енергодара та інші райони, а підстанція Радуга використовувалася для часткового забезпечення електроенергією п’яти районів міста.

Проте за два дні експерти Агентства “побачили електричні компоненти та інші уламки безпілотників на підстанції Радуга, а також пристрій, що не розірвався, на землі біля пошкодженого трансформатора”.

Внаслідок пошкодження безпілотником у п’ятницю ввечері через отвір у трансформаторі стався витік охолоджувальної рідини, що призвело до зупинки підстанції.

– Як і у випадку з пошкодженням підстанції Луч, втрата електроенергії з Радуги безпосередньо не вплинула на дві лінії електропередач, які все ще доступні для ЗАЕС. Станція продовжує отримувати електроенергію, необхідну для охолодження зупинених реакторів, від останньої основної лінії електропередач 750 кВ та останньої резервної лінії електропередач 330 кВ, що залишилися, -кажуть в МАГАТЕ.

Водночас вихід з ладу підстанції Радуга вплинув на електропостачання промзони поруч із ЗАЕС, а також на транспортний вузол станції, насос водогону і деякі станції зовнішнього радіологічного моніторингу довкілля.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 852-гу добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та на карті повітряних тривог в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-24 16:01:17