Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Більше не історична пам’ятка: Арку дружби народів у Києві можуть демонтувати

Колишня Арка дружби народів у Києві більше не є об’єктом для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Це дозволяє її демонтувати у Хрещатому парку.

Таке рішення ухвалило Міністерство культури та інформаційної політики, ґрунтуючись на аналізі експертної комісії Інституту нацпам’яті.

Зараз дивляться

— Арка дружби народів належить символіці російської імперської політики та підлягає повному демонтажу. Попри перейменування Київською міською радою в Арку Свободи українського народу, монумент представляє суто радянські ідеологеми та конотації, тому становить загрозу національній безпеці України, – зазначено у висновку УІНП.

Арка дружби народів як частина пропаганди РФ

Згідно з ідеями, закладеними під час встановлення цієї арки у 1982 році, українці та росіяни були “об’єднані в єдиний братський народ”.

В умовах повномасштабного вторгнення цей міф активно використовується кремлівською пропагандою для обґрунтування територіальних претензій диктатора Путіна до України.

— У суспільній свідомості киян монумент ототожнюється із радянським режимом, не випадково мешканці столиці називають його “ярмом”. Позбавляючись монументального “ярма”, ми звільняємося від залишків радянської диктатури та російського імперського впливу, – пояснили в Мінкульті своє рішення.

Джерело: Мінкульт
Київ, Пам’ятки архітектури

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-17 18:54:10