Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Алкоголь виробляється у шлунку: бельгієць, що керував автомобілем напідпитку, не пив ні грама

На 40-річного бельгійця склали протокол за водіння в нетверезому стані, незважаючи на його запевнення, що він не вживав алкоголь.

Що таке синдром “автопивоварні”

Уже пізніше стало відомо, що чоловік має рідкісний синдром АBS, який ще називають синдромом кишкової ферментації, або ж “автопивоварні”. При цьому стані алкоголь, що називається, вариться безпосередньо у шлунку людини.

Але щоб довести це, знадобилося декілька років.

Зараз дивляться

Водія, ім’я якого не називається, двічі затримували за водіння у нетверезому стані і кожного разу алкотестер показував рівні алкоголю в крові, що значно перевищували бельгійські ліміти.

Чоловіка штрафували і позбавляли прав, але він незмінно заперечував свою провину і стверджував, що не вживає алкоголь, і не може пояснити, чому алкотестер показує такі значення.

Водій не знав, що має синдром кишкової ферментації, який змушує травну систему виробляти достатню кількість етанолу, щоб викликати сп’яніння.

З’їв булочку і п’яний

Останніми роками було зареєстровано кілька випадків, коли спантеличених водіїв заарештовували за водіння в нетверезому стані після того, хоч вони запевняли, що нічого не пили та й їли небагато – булочку чи порцію рису.

Враховуючи рідкісність синдрому, пацієнти зазвичай не розуміють, що відбувається, щоправда, повідомляють про неврологічні симптоми, хронічну втому, нудоту тощо. Усе це зазвичай пов’язували із сп’янінням. Але ж людина не пила.

Залучили вчених. Їхні висновки і допомогли зняти всі обвинувачення з 40-річного бельгійця. А поліцейські чи не вперше почули про такий синдром.

Людям з синдромом  кишкової ферментації, як правило, потрібен дієтичний контроль вуглеводів, щоб зменшити вироблення алкоголю в шлунку, а також протигрибкова терапія, пробіотики.

Однак фахівці вважають, що пацієнтам із тривалими хронічними рецидивами цього синдрому може знадобитися трансплантація фекальної мікробіоти.

Джерело: IFL Science

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 10:42:03