Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Власники облігацій хочуть відновлення виплат від України

Кредитори України хочуть, щоб офіційний Київ почав повертати борги, попри те, що після повномасштабного вторгнення Росії ці зобов’язання були поставлені на паузу.

Про це пише WSJ з посиланням на свої джерела.

Власники облігацій хочуть виплат за боргами

Так, група іноземних власників облігацій, включно з BlackRock BLK і Pimco, планує вимагати від України почати виплачувати відсотки за боргом уже наступного року.

Зараз дивляться

Зазначена група, що володіє п’ятою частиною єврооблігацій України на суму $20 млрд, нещодавно сформувала комітет і найняла юристів з Weil Gotshal & Manges і банкірів з PJT Partners PJT для ведення переговорів від свого імені.

Кредитори хочуть, щоб офіційний Київ, який щойно отримав допомогу від США на суму близько $60 млрд, уклав угоду, в рамках якої він відновив би виплати в обмін на списання значної частини непогашеного боргу країни.

Як пише WSJ, деякі власники облігацій, що входять до групи, обговорювали ці плани з високопоставленими чиновниками в Києві.

Представник групи кредиторів заявив, що вона “розраховує на конструктивну взаємодію з метою надання допомоги у вирішенні проблеми суверенного боргу України”.

Зі свого боку українська влада готується почати переговори з власниками облігацій цього місяця, і радники з Києва працюють над тим, щоб отримати згоду США та інших урядів, пише видання.

– Але це схвалення не гарантоване. США та їхні союзники стурбовані тим, що гроші платників податків опиняться в руках власників облігацій, якщо Україна відновить обслуговування боргу в будь-якому вигляді. Країни погодилися надати Україні боргові канікули приблизно на $4 млрд за їхніми власними кредитами до 2027 року, але висловили побоювання, що власники облігацій можуть почати виплати раніше за них, – пише WSJ.

Таким чином, без угоди Україна може оголосити дефолт після того, як у серпні закінчаться боргові канікули. Це може зіпсувати репутацію української держави серед інвесторів і ускладнить можливість отримання нових позик.

У квітні у Вашингтоні відбулася зустріч представників Міжнародного валютного фонду та деяких членів групи власників облігацій, під час якої представники фонду заявили, що загальний обсяг допомоги приватному сектору в погашенні боргу може виявитися вищим, ніж зараз пропонують ринки облігацій.

За даними AdvantageData, облігації України торгуються за ціною від 25 до 35 центів за долар, що означає втрати до $15 млрд.

Коли власники облігацій погодилися на дворічні боргові канікули 2022 року, багато хто думав, що війна вже закінчиться.

Фінансова ситуація стабілізується

Незважаючи на те, що конфлікт затягується, кредитори з оптимізмом говорять про те, що фінанси України стабілізуються. Країна домоглася вкрай необхідної допомоги від США і Європи та збільшила свої валютні резерви до рекордного рівня у квітні, а центральний банк України розглядає можливість скасування контролю за рухом капіталу цього року.

Власники облігацій сподіваються отримати до 500 мільйонів доларів у вигляді щорічних процентних виплат після того, як погодяться на полегшення боргового тягаря. Вони дали зрозуміти, що можуть бути готові надати додаткові пільги пізніше.

Деякі власники облігацій запропонували використовувати заморожені російські активи в Європі та Північній Америці для погашення частини боргу.

МВФ і кілька країн Групи семи (G7) поки що не підтримують цю ідею, але дали зрозуміти, що можуть підтримати невеликі відсоткові виплати в період до 2027 року – за ставками значно нижчими за ринкові.

За словами деяких людей, Україна не захоче відновлювати нормальний графік погашення боргу раніше 2027 року.

Як зазначає WSJ, якщо угоди буде досягнуто, вона може принести фінансову вигоду інвесторам, які купили облігації України за вигідними цінами.

Джерело: The Wall Street Journal

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-05 22:39:38