Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Активи РФ –

Міністри фінансів країн G7 цього тижня у Стрезі, на півночі Італії, обговорять законність надання Україні додаткового кредиту в розмірі €30 млрд із €270 млрд заморожених російських активів.

Про це повідомляє британське видання The Guardian.

Використання заморожених активів РФ

Дебати про те, як зробити заморожені російські державні активи доступними для України, зайшли в глухий кут понад рік тому. Це пов’язано з тим, що прихильники повного арешту активів, на противагу замороженню, не змогли переконати керівників центральних банків або отримати достатню підтримку всередині групи G7.

Зараз дивляться

Пропозиції щодо використання державних активів як застави для отримання кредиту є навіть рідкісним моментом розбіжностей між США та Німеччиною.

Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард минулого тижня висунула юридичні та економічні заперечення проти повного арешту активів, але США, за потужної підтримки Великої Британії, рішуче налаштовані спробувати обійти ці заперечення.

Перед зустріччю лідерів G7 США та Британія стверджують, що замість того, щоб виплачувати відносно невеликі суми, такі як €500 млн з відсотків щорічно, було б краще надати Україні кредит або облігації на суму близько €30 млрд з виплатою відсотків з прибутків, отриманих від більших заморожених активів.

Зазначається, що використання активів російського центрального банку як застави буде оборотним заходом, поки Росія не виплатить репарації.

Критики плану стверджують, що використання активу як застави означає володіння активом, що дорівнює конфіскації. ЄС з великими зусиллями домігся згоди на те, що частина відсотків від російських активів, заарештованих західними державами, може бути передана Україні.

Пропозиція США щодо використання активів РФ

Очільниця Мінфіну США Джанет Єллен заявила, що “найбільш перспективною” ідеєю є надання країнами G7 позики Україні, яка буде забезпечена прибутками та відсотками, отриманими від заморожених російських активів у Європі.

Як пише The New York Times, Єллен заявила, що загалом розглядається кілька варіантів використання $300 млрд заморожених російських активів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-20 12:37:05