Ремонт підошви взуття: які проблеми виникають та чи обов’язкова заміна
З плином часу навіть дорогі матеріали, які використовуються для виробництва підошов, змінюють свою структуру та властивості. Згодом виріб втрачає пластичність та міцність, що призводить до розвитку тріщин. Зазвичай такі неприємності можуть статися, коли взуття інтенсивно використовувалось на нерівних поверхнях або в умовах різкого перепаду температур протягом зимового сезону.
Отже, коли тріснула підошва – що робити? Інколи не хочеться безповоротно втрачати дорогі туфлі або чоботи. На допомогу можуть прийти справжні професіонали, що здатні забезпечити якісний ремонт взуття. Авторитетні майстерні пропонують комплекс послуг з ремонту та відновлення взуття будь-якої складності. Тому не завжди слід вдаватись до непродуманих рішень, а спочатку спробувати відновити недешеве взуття, щоб потім ще довго ним користуватись.
Попри те, що ремонт підошви взуття вважається досить складною процедурою, його можна з успіхом провести навіть у домашніх умовах. Особливо це стосується випадків з незначними тріщинками. Коли йдеться про масштабні ушкодження, при яких може виручити тільки заміна підошви на взутті, то краще скористатися послугами майстерні.
Як відремонтувати гумову підошву
Заміна підошви на кросівках може не знадобитись, навіть якщо тріщина наскрізна та охоплює її по всій ширині. Придбавши спеціальний взуттєвий клей, що призначений для ремонту виробів з гуми чи термопластика, можна братись до справи.
Спочатку взуття потрібно вимити та висушити, а перед нанесенням клею обов’язково обробити зону тріщини ацетоном чи будь-яким розчинником, щоб позбавитись слідів жиру. В деяких випадках така процедура може мати вирішальне значення задля високої міцності з’єднання. Клей застосовують згідно з інструкцією. Його наносять на обидві поверхні тонким шаром, а потім просушують і притискають частини підошви під якомога більшим зусиллям. Відремонтоване взуття не варто одразу застосовувати за призначенням. Найкраще дати йому відстоятись протягом однієї доби.
Як ремонтують шкіряні підошви
Під час ремонту використовують тільки клей, який призначений для шкіряних виробів. Його заливають у тріщину, а потім стискають обидві частини підошви. В деяких випадках потрібної міцності з’єднання вдається досягти завдяки патчу, який наклеюють зверху. Якщо ушкодження значні, їх можна ліквідувати шляхом прошивання підошви. Тоді знадобиться спеціальна голка та міцна капронова нитка, якою акуратно зашивають тріщину.
Заміна підошви: що потрібно врахувати
Коли звичайний ремонт неспроможний розв’язати проблему з тріщинами на підошві, її замінюють новою.
При цьому слід звернути увагу на декілька факторів, які здатні вплинути на довговічність та комфорт під час носіння:
- Довго будуть служити підошви, які вироблені відомими фірмами з беззаперечною репутацією. Якщо пропонується виріб невідомого походження, то краще звернутися до іншої майстерні.
- Нова підошва повинна ідеально відповідати типу взуття. Від ризикованих експериментів в таких випадках краще відмовитись.
- Найкращим вибором буде вважатись підошва, якій притаманні хороші амортизаційні показники. Вона має бути достатньо стійка до стирання та гарантувати надійне зчеплення.