Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Сирський пояснив, чому створюються нові бригади замість поповнення наявних

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський пояснив, чому доводиться створювати нові бригади замість того, щоб поповнювати особовим складом та озброєнням ті, що вже існують. 

Про це головнокомандувач ЗСУ розповів в етері телемарафону Єдині новини.

Сирський пояснив, навіщо створюють нові бригади

Сирський зазначив, що за час його перебування на посаді головнокомандувача ЗСУ було ухвалене рішення про створення лише двох бригад і це фактично тільки організаційні ядра цих бригад.  

За його словами, всі інші рішення про створення бригад були прийняті раніше. 

Водночас він пояснив, що коли тривали бої за Авдіївку фактично всі резерви, бригади перебували на лінії бойового зіткнення, а коли ворог розпочав харківський наступ, а потім ЗСУ розпочали Курську операцію, додалося 255 км активного фронту.

– Як можна тими бригадами, які стояли на лінії фронту закрити ще 255 км? З іншого боку також було питання ротації бригад, відведення для відновлення боєздатності. Яким чином провести (ротацію, – Ред.), якщо в тебе немає резерву, немає бригади, – сказав Сирський. 

Водночас він розповів, що існують приклади, коли нові бригади, які були створені буквально торік, показують успішні результати.

За його словами, існує проблема лише з підготовленими командирами, які б очолили ці бригади та здійснили процес адаптації до бойових умов.

– Звичайно, сам процес адаптації нової бригади – складний процес. Складний процес чому? Тому що у нас зараз така кількість бригад, що, в принципі, є проблема з підготовленими командирами, які можуть очолювати цю бригаду. Ну і сама бригада повинна набути бойових традицій. Звичайно, це не проста справа. Адже потрібен колектив, який морально підготовлений та згуртований до важких дій, – заявив Сирський. 

Головнокомандувач ЗСУ відзначив, що всі бригади пройшли через певний період адаптації.

– Потрібно вистояти, втриматись, а потім вони показують результати не гірші, ніж старі бригади, – додав головнокомандувач ЗСУ. 

Сирський також нагадав, що на початку повномасштабної війни в Україні було близько 12 бригад. 

– Потім їх чисельність постійно збільшувалась. Звичайно їх не потрібно створювати безліч. Генеральний штаб провів розрахунки, скільки потрібно бригад і частин для успішної оборони та проведення наступальних дій, – резюмував Олександр Сирський.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Головнокомандувач ЗС України

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-20 13:19:00