Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що таке військові збори та яка мета їхнього проведення

Фото: Pixabay

Військові збори проводяться для підготовки резервістів і військовозобов’язаних, щоб відновити раніше набуті навички та вдосконалити нові, необхідні для злагодженої роботи у складі підрозділів.

Читайте докладніше, що таке військові збори, яка мета їхнього проведення та як вони організовуються — у матеріалі Фактів ICTV.

Для чого проводять військові збори та якими бувають

Залежно від мети проведення, навчальні збори можуть поділятися на:

  • навчальні збори резервістів — підготовка у військовій частині протягом служби у військовому резерві для набуття навичок у виконанні обов’язків на посадах як індивідуально, так і в складі підрозділу відповідно до стандартів підготовки підрозділу;
  • навчальні збори з підготовки резервістів за військово-обліковими спеціальностями (ВОС) — підготовка або перепідготовка за ВОС відповідно до посад, на які вони призначені;
  • навчальні збори військовозобов’язаних — підготовка військовозобов’язаних у військових частинах (установах), до яких вони призначені на комплектування в особливий період під час мобілізації;
  • навчальні збори з підготовки фахівців дефіцитних ВОС — підготовка військовозобов’язаних за ВОС, яких не вистачає в районах комплектування військових частин (установ);
  • навчальні збори з загальновійськової підготовки — загальновійськова підготовка резервістів та військовозобов’язаних, які не мають військового вишколу, у навчальних центрах, на загальновійськових полігонах або військових частинах територіальної оборони.

Що таке військові збори та коли проводяться

Згідно із законом України Про військовий обов’язок і військову службу (ст. 29), військовозобов’язані можуть призиватися на навчальні та спеціальні збори.

Час і строки проведення навчальних зборів визначаються Генеральним штабом ЗСУ, органами управління та іншими військовими формуваннями. Чисельність осіб щорічно визначається Міністерством оборони України.

Військовозобов’язані (крім резервістів) можуть бути призвані районними (міськими) ТЦК та СП один раз на три роки на навчальні збори строком до 3-х місяців.

Резервісти та військовозобов’язані особи проходять підготовку та збори відповідно до програм у порядку, встановленому положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві.

Особи, яким надійшла повістка на прибуття для призову на збори, зобов’язані прибути в пункт і в строк, який зазначений у повістці.

Керівники підприємств, установ, організацій та закладів освіти незалежно від підпорядкування та форми власності повинні забезпечити своєчасне прибуття військовозобов’язаних та резервістів до визначених пунктів збору.

Не прибути можна тільки за наявності поважних причин, які підтверджені відповідними документами. Такими можуть бути – сімейні обставини, стихійні лиха тощо (повний перелік причин встановлюється Кабінетом міністрів України у постанові № 673 від 28 липня 2010 року.

Військовозобов’язані та резервісти, які раніше не складали військову присягу на вірність українському народу, після прибуття до військової частини для проходження навчальних зборів складають її (не пізніше ніж протягом п’яти днів).

У період між навчальними зборами військовозобов’язані та резервісти можуть залучатися за планом Генерального штабу Збройних сил України до перевірчих зборів строком до п’яти днів як без відриву від виробництва, так і з відривом.

Військові збори: правила проведення

Програма навчальних зборів — документ, який визначає організацію та порядок проведення таких зборів. Він передбачає усі заходи, які проводяться у військовій частині (установі) під час проходження зборів резервістами та військовозобов’язаними.

Програма підготовки під час військових зборів містить предмети навчання, перелік тем за кожним предметом, кількість годин на кожну тему, коло знань, умінь та навичок, що підлягають засвоєнню за кожним предметом навчання.

Організація і проведення навчальних зборів із резервістами та військовозобов’язаними містить:

  • планування зборів;
  • оповіщення;
  • відбір на збори;
  • збір та доставлення резервістів та військовозобов’язаних до місця проведення зборів;
  • прийняття військовими частинами (установами) та їхнє розміщення;
  • підготовку за відповідними програмами;
  • повернення резервістів та військовозобов’язаних до ТЦК та СП;
  • призначення (перепризначення) осіб, які пройшли збори до складу команд;
  • проведення відповідних фінансових розрахунків;
  • контроль організації й проведення зборів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Резервісти можуть бути звільнені від проходження зборів відповідно до закону України Про військовий обов’язок і військову службу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-20 18:28:00