Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Тест на вагітність: як обрати та правильно використовувати


Затримка менструації – перша ознака вагітності. Проте відсутність місячних не завжди свідчить про вагітність. Тому, щоб переконатись на 100%, жінки роблять експрес-тести.

Експрес-тест — один з найпростіших домашніх способів визначити вагітність. Як обирати тест на вагітність та як його правильно використовувати, читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Обираємо тест на вагітність: на що звернути увагу

Акушер-гінеколог та лікарка УЗД Ольга Сторчева зазначає, що тест на вагітність реагує на вміст хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). ХГЛ — гормон, активне вироблення якого починається через тиждень після зачаття, коли запліднена яйцеклітина проникає в матку.

Він є у невеликій кількості в організмі, але з моменту прикріплення яйцеклітини до стінки матки починає збільшуватися.

– Під час вибору тесту на вагітність найперше звертайте увагу на його чутливість! Чим вища чутливість тесту, тим на меншу кількість ХГЛ в сечі він реагує, – каже акушер-гінеколог.

Чутливість тесту вказують на пакованні:

  • 10 мМО/мл
  • 15 мМО/мл
  • 20 мМО/мл
  • 25 мМО/мл

– Вам потрібно обирати тест із найменшим числом! Так ви зможете дізнатися про вагітність за кілька днів до затримки, – додає Сторчева.

Обовʼязково звертайте увагу на терміни придатності тесту. Адже він може показати хибно позитивний або хибно негативний результат у тому випадку, якщо прострочений або зберігався в неналежних умовах. Тому купувати тести краще в аптеці та обовʼязково перевіряти термін придатності.

Також памʼятайте про правильну техніку використання тесту. Для цього акушер-гінеколог радить докладно ознайомитися з інструкцією до тесту, щоб зменшити ризики помилок.

Як правильно робити тест на вагітність

Тест на вагітність

Фото: Pexels

Тут усе залежить від типу експрес-тесту на вагітність. Вони бувають:

  • Струменевий тест. Для цього тесту сечу не потрібно збирати в окрему ємність, достатньо просто підставити під струмінь сечі. Зазвичай такі тести мають чутливість до ХГЛ – 10 мМО/мл.
  • Тест-смужка. Він має вигляд паперової смужки, просякнутої спеціальним реактивом. Щоб зробити такий тест, необхідно спершу набрати сечу в окрему ємність, а потім занурити тест-смужку на кілька хвилин до появи заповітних двох смужок.
  • Електронний. Це сучасні тести, які схожі на електронні термометри. Зазвичай вони багаторазові, оскільки мають змінні насадки. Сеча повинна потрапити на реактив у невеликій кількості. Після цього почнеться обробка і результат зʼявиться на екрані. Також існують електронні тести, які одразу показують термін вагітності.
  • Касетний чи планшетний. Реактив тут захований під пластиковою оболонкою, а смужка для сечі розміщена в пластиковому планшеті з двома віконцями: в одне жінка додає невелику кількість сечі (за допомогою піпетки), а в іншому – з’являється результат.

Якісний експрес-тест покаже правдивий результат вже за кілька днів після затримки менструації, проте не завжди. Тому, якщо ви сумніваєтесь у результаті, повторіть тест через 4-5 днів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Робити тест краще вранці, попередньо ознайомившись з інструкцією виробника. Бо для тест-смужки потрібно зібрати сечу в окремий контейнер, а потім занурити. Тоді як для струменевого – достатньо просто попісяти на тест.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-15 13:02:00