Які права на майно дитини мають батьки — пояснення для ніжинців
Майнові питання в родині можуть як зміцнити стосунки, так і створити непорозуміння. Важливо не лише знати свої права, а й дотримуватися встановлених законом меж.
Як пояснює Ірина Свистун, керівниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Сімейний кодекс України надає батькам право управляти майном малолітньої дитини без необхідності отримання додаткових дозволів. Проте це управління має здійснюватися виключно в інтересах дитини. Якщо дитина вже може сама визначати свої потреби, батьки зобов’язані враховувати її думку.
Однак є випадки, коли батьки не можуть діяти без згоди органу опіки та піклування. Зокрема:
- відмовлятися від прав на майно дитини, зокрема речових прав на нерухомість, що підлягає державній реєстрації;
- оформлювати письмові зобов’язання від імені дитини;
здійснювати правочини щодо:
- житлової нерухомості або земельних ділянок, власником чи користувачем яких є дитина;
- відчуження нерухомості чи іншого цінного майна (зокрема, транспортних засобів), включаючи об’єкти незавершеного будівництва або майбутні об’єкти нерухомості.
Органи опіки та піклування можуть відмовити у наданні дозволу на такі дії, якщо це суперечить інтересам дитини. У деяких випадках вони мають право звернутися до нотаріуса для накладення заборони на відчуження майна. Ці випадки регулюються статтею 177 Сімейного кодексу України.
Дотримання закону у питаннях управління майном дитини не лише забезпечує її права, а й сприяє гармонійним відносинам у родині.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, У справі, яка спрямована до суду за процесуальним керівництвом Ніжинської окружної прокуратури, ухвалено обвинувальний вирок стосовно чоловіка за ухилення від військового обліку.
Viber
Youtube
Джерело: mynizhyn.com
2025-01-15 13:41:02