Прості, доступні та смачні: які продукти реально знижують ризик раку кишечника
Команда вчених Оксфордського університету та відділу досліджень раку Британії під час великого дослідження виявила додаткові докази того, що більша кількість кальцію в раціоні може допомогти знизити ризик раку кишечника.
Знижують ризик раку
– Додаткові 300 мг кальцію на день у раціоні або велика склянка молока знижують ризик на 17%, – йдеться в повідомленні.
Дослідники проаналізували дієту понад 500 тис. жінок, старших за 16 років, і виявили, що захисним ефектом також володіють зелень темного кольору, хліб і безлактозне молоко, що містить кальцій.
Ризик раку також знижують зернові сніданки, фрукти, цільнозернові продукти, вуглеводи, клітковина і вітамін С – але це зниження було незначним.
Підвищують ризик раку
Вчені також знайшли більше доказів того, що споживання надмірної кількості алкоголю та обробленого м’яса має протилежний ефект, збільшуючи ризик захворювання.
Це дослідження дає більше доказів цього зв’язку:
- вживання додаткової великої склянки вина на день підвищує ризик на 15%;
- вживання 30 г червоного й обробленого м’яса на день, наприклад шматочка шинки, підвищує ризик на 8%.
Кількісно визначити, що саме означають ці відсотки, складно, оскільки ризик раку кишківника у кожного різний залежно від способу життя, дієти, звичок і генетики.
У чому сила кальцію
Як відомо, кальцій є важливим мінералом для зміцнення кісток і підтримання здоров’я зубів, але зараз знаходять дедалі більшу кількість доказів, що він також захищає від деяких видів раку.
Одним з основних його джерел є молочні продукти – багато кальцію міститься в молоці, йогурті та сирі.
Він також присутній в інших продуктах, таких як соєві та рисові напої, білий хліб, горіхи, насіння і фрукти, такі як сушений інжир, кучерява капуста і консервовані сардини, а також у молоці без лактози.
Дослідження стверджує, що кальцій може захистити від раку кишківника, оскільки здатний зв’язуватися з жовчними кислотами і вільними жирними кислотами в товстій кишці, знижуючи їхній потенційно канцерогенний вплив.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-13 10:17:00