Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як позбутися запаху від домашніх тварин у будинку: найкращі способи


Домашні улюбленці — наймиліші створіння, які приносять у наше життя радість та позитив. Але разом із ними в будинку можуть з’являтися неприємні запахи. Не варто хвилюватися, адже з цією проблемою можна легко впоратися.

Life. Факти ICTV розказують про способи, які допоможуть позбутися запаху від домашніх тварин у домі. Читайте про ефективні засоби, що нейтралізують запах домашніх тварин — в нашому матеріалі.

Як позбутися запаху від домашніх тварин у будинку чи квартирі

Для багатьох порід запах — це норма. Однак якщо раніше ви його не відзначали в улюбленця, але раптом він став сильнішим, то це може свідчити про появу захворювань. Тому не буде зайвим поспостерігати або зробити додаткове обстеження вашого собаки чи кота.

Також важливо приділяти особливу увагу гігієні тварини. Домашнього улюбленця варто регулярно купати й добре вичісувати, адже у ковтунах можуть накопичуватися бруд, бактерії, секрет сальних залоз, що можуть бути джерелом стороннього запаху.

Купайте свого собаку чи кота раз на місяць, використовуючи шампуні, які нейтралізують запахи. Також регулярно чистьте зуби та підстригайте кігті.

Щоб мінімізувати неприємні запахи, важливо підтримувати чистоту в будинку та робити регулярне прибирання.

Для цього:

  • Пройдіться пилотягом та помийте підлогу. Шерсть і бруд, принесені на лапах, часто є джерелом запахів. Бажано це робити щодня, якщо такої можливості немає, то прибирайте хоча б двічі на тиждень.
  • Якщо ваші тварини люблять спати на диванах чи килимах, очищуйте ці поверхні за допомогою засобів для текстилю.
  • Проводьте дезінфекцію мисок і лотків. Миски для їжі та води потрібно мити щодня, а туалетний лоток чистити й дезінфікувати хоча б раз на кілька днів.

Як вивести запах собаки та кота з будинку

Вивести сторонній запах допоможе прання спального місця для тварин. Тканини, на яких сплять ваші улюбленці, швидко накопичують запах, тому їх бажано регулярно прати.

Для кращого результату використовуйте пральний порошок із нейтралізатором запахів. Також можна додати кілька крапель ефірної олії, щоб надати білизні приємного аромату.

Як вивести запах собаки та кота з дому

Фото: pixabay

Неприємні запахи можуть триматися у повітрі. Щоб їх усунути:

  • Використовуйте очищувач повітря, наприклад, спеціальні прилади з фільтрами HEPA, які ефективно видаляють запахи та алергени.
  • Використовуйте аромадифузори з натуральними ароматичними оліями, які нейтралізують запахи, наприклад, можна обрати лаванду чи евкаліпт.
  • Провітрюйте приміщення. Щодня відчиняйте вікна хоча б на 10-15 хвилин, щоб освіжити повітря.
  • Розмістіть у будинку натуральні адсорбенти запахів, наприклад, активоване вугілля чи спеціальні наповнювачі для очищення повітря.

Як назавжди позбутися неприємного запаху тварин

Надовго нейтралізувати запах домашніх тварин допоможуть народні засоби.

Можна використати:

  • Оцет — розчиніть його із водою у пропорції 1:1, нанесіть на місце, яке має запах, і протріть ганчіркою. Оцет не лише видаляє запахи, а й дезінфікує поверхні.
  • Соду — посипте місце, де тварини найчастіше проводять час (килими, ліжечко), залиште на 15-20 хвилин, а потім ретельно пропилотяжте.
  • Лимонний сік — можна використовувати для обробки місць, які пахнуть найбільше.

Використовуйте ферментні очищувачі для нейтралізації запаху. Такі засоби розщеплюють органічні залишки, які є джерелом запахів, й ефективно їх нейтралізують.

Якщо тварина помітила місце, обробіть його спеціальним ферментним засобом, щоб усунути запах сечі і запобігти повторенню.

Для забезпечення довготривалого ефекту використовуйте чохли для меблів, які легко знімати й прати. За можливості, обмежте зони, де можуть перебувати домашні улюбленці, щоб легше підтримувати порядок.

Ми розказали, як позбутися запаху від домашніх тварин у домі. Використовуйте наші поради, щоб назавжди усунути неприємні запахи та зробити будинок чистим і комфортним.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-13 17:54:00