Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Червоне вино може провокувати головний біль: учені знайшли цьому причину


Учені Університету Каліфорнії в Девісі дослідили причини виникнення головного болю після вживання червоного вина і знайшли винуватців.

Не сульфіти, не танін і не біогенні аміни

Спочатку багато хто вважав, що це – сульфіти. Однак учені в цьому засумнівалися, оскільки інші продукти, зокрема й білі вина, теж містять сульфіти, а такого неприємного ефекту, як головний біль, не спричиняють.

Проте сульфіти довго були головним обвинувачуваним, у 1990-х роках у США навіть ввели обов’язкове маркування сульфітів на винах.

Доказів прямого зв’язку сульфітів із головним болем так і не виявили.

Наступним потенційним винуватцем виникнення головного болю могли бути біогенні аміни, що містяться в червоному вині. Це азотисті речовини, які справді здатні викликати головний біль, але їхня кількість у вині занадто мала, щоб створювати проблему.

Далі йшла перевірка таніну – різновиду фенольних сполук. Він міститься у виноградній шкірці та кісточках і може бути потенційним винуватцем.

Проте вчені довели, що він теж не винний. Танін міститься у багатьох інших поширених продуктах, таких як чай і шоколад, які зазвичай не викликають головного болю.

А фенольні сполуки є хорошими антиоксидантами – вони навряд чи спровокують запалення, яке спричинить головний біль.

Підозра падає на кверцетин

Тоді вчені звернули увагу на кверцетин, що також є фенольною речовиною. І виявилося, що хімічна структура кверцетину, що міститься у червоному вині, таки може викликати головний біль.

Коли в організм потрапляє кверцетин з вина, більшість цієї сполуки перетворюється печінкою в глюкуронід і швидко виводиться з організму.

Але той кверцетин, що залишається, порушує метаболізм алкоголю в організмі і викликає запалення та головний біль.

Це відкриття вказує на так званий вторинний або синергетичний ефект.

Наступним кроком може бути інший експеримент – коли людям запропонують два червоних вина з низьким і високим вмістом кверцетину.

– Якщо вино з високим вмістом кверцетину викликатиме головний біль, ми знатимемо, що перебуваємо на правильному шляху, – зазначив один із дослідників професор Ендрю Вотерхаус.

Чи існує червоне вино без кверцитину

Далі напрошується запитання – якщо кверцетин викликає головний біль, чи існують червоні вина без нього?

На жаль, зазначають дослідники, дані про конкретні вина занадто обмежені, щоб надати будь-які корисні поради.

Єдине, що можна сказати, що виноград, який перебуває на сонці, виробляє більше кверцетину. З нього виготовляють дорогі сорти червоного вина.

Водночас недорогі червоні вина виготовляють із винограду, що зазнав меншого впливу сонячного світла.

Тож вибір за вами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Study Finds

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-25 16:49:00