РФ може прийти “рятувати” росіян в Естонії: країна стикається з провокаціями
Естонське місто Нарва, що на кордоні з Росією, стало центром протистояння постійних провокацій з боку Москви. Йдеться як про глушіння супутникової навігації до викрадення викрадення прикордонних демаркаційних буїв та дронів-розвідників.
Про це пише видання Politico.
Естонська Нарва намагається протистояти загрозам з боку РФ
— Ми не маємо наміру розпочинати Третю світову війну, але ми бачимо постійні спроби спровокувати нас на щось, що мало б більший вплив, – сказав гендиректор Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії Егерт Белітшев.
Близько чверті населення Естонії, яке становить 1,4 млн осіб, є етнічними росіянами, пише видання.
Більшість з них мають естонське громадянство і відчувають тісний зв’язок з Естонією, але Кремль раніше, додає Politico, майстерно спекулював на етнічних відмінностях, щоб “претендувати на особливу роль у захисті російської діаспори”. Він робив це в Грузії та Молдові, і це стало приводом для його вторгнення в Україну.
Зазначається, що є занепокоєння, що Кремль може розіграти ту ж карту і спробувати захопити східну Естонію з її великим населенням етнічних росіян, а потім змусити НАТО розпочати глобальну війну у відповідь.
Якщо НАТО не відреагує, це покаже, що положення статті 5 про спільну оборону НАТО не має сенсу.
Нарва, третє за величиною місто Естонії, розташоване ближче до російського Санкт-Петербурга, ніж до столиці країни Таллінна. Зазначається, що з близько 56 тис. – 96% розмовляють російською, а третина має паспорт РФ.
Белічев вважає Нарву “кінцем вільного світу”. Він сказав, що союзники Естонії з НАТО не готові до того, що може статися в цьому регіоні.
За даними видання, близько 900 військових Британії зараз дислокуються на авіабазі Тапа разом з французькими силами. Лондон пообіцяв підтримувати свою 4-ту бригадну бойову групу в готовності до оперативного розгортання.
НАТО створило бойові групи на території більшості східних країн-членів і має намір розширити їхню чисельність у Латвії та Литві. В Естонії НАТО не взяло на себе подібних зобов’язань через нестачу ресурсів в британській армії, яка має лише дві бронетанкові бригади.
— Якщо Росія завдасть удару, малоймовірно, що сили НАТО в Тапа, доповнені 7 700 військових Естонії (чисельність яких може бути збільшена до 43 тис. у разі війни), матимуть достатньо вогневої потужності для відбиття наступу, — йдеться в повідомленні.
За словами Белічева, мета Естонії — забезпечити спостереження упродовж всього 338 км кордону з Росією.
Напередодні президент Естонії Алар Каріс запевнив, що війни в його країні не буде, а всі розмови про можливий конфлікт є лише превентивним заходом для стримування агресора.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: Збройні сили Естонії
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-26 15:14:00