Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Експериментальні ліки від агресивного раку підшлункової залози показали 70% ефективності

Команда вчених Колумбійського університету під час лабораторного дослідження підтвердила, що експериментальні ліки від агресивного і смертельного раку підшлункової залози ефективно зменшили майже всі протестовані пухлини.

Дослідники заявили, що препарат є найефективнішим з усіх вивчених на даний момент: кількість пухлин у чашках Петі скорочується на 30-98%.

Зловісна форма онкології

Щорічно рак підшлункової залози вражає приблизно 67 тис. американців і вбиває близько 52 тис. з них. Хвороба зазвичай швидко прогресує і вважається однією з найзловісніших форм онкології, що забрала життя таких відомих пацієнтів, як Патрік Суейзі і Стів Джобс.

Зараз дивляться

Нині такі методи лікування, як хірургічне втручання, хіміотерапія та імунотерапія, спрямовані на лікування захворювання, часто виявляються безуспішними, оскільки воно зазвичай діагностується на пізніх стадіях.

Дослідження та результати

Останній експериментальний препарат успішно впливав на генетичні причини приблизно 95% найпоширенішої форми раку підшлункової залози – аденокарциноми протоків підшлункової залози.

Вчені протестували препарат на ракових клітинах, отриманих від людини, і виявили, що скорочення пухлини спостерігалося в семи з 10 моделей, водночас ступінь скорочення варіювався від 30 до 98% щодо вихідного обсягу пухлини.

Дослідники також виявили, що лікування не пошкодило інші здорові клітини. У той час, як багато методів лікування раку, включно з хіміотерапією і радіацією, можуть завдати шкоди здоровим клітинам, впливаючи на ракові.

За словами вчених, з’явився реальний шанс, що цей підхід допоможе змінити стандарти лікування пацієнтів з раком підшлункової залози, але тільки клінічні випробування зможуть визначити це.

Симптоми на пізніх стадіях

Нагадаємо, що рак підшлункової залози зазвичай не проявляє симптомів до тих пір, поки захворювання не досягне пізньої стадії.

Це може призвести до зниження апетиту, болю в шлунку, що іррадіює в боки і спину, втрати ваги, пожовтіння очей і шкіри (жовтяниці), потемніння сечі, свербіння, неконтрольованого діабету, болю й набряків у руках або ногах, слабкості та втоми.

Опитування, проведене 2022 року Мережею дій по боротьбі з раком підшлункової залози, показало, що 83% дорослих не підозрюють про ознаки захворювання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-09 15:44:29