Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Безрецептурні ліки від застуди підвищують ризик судом у дітей – педіатр вказує препарати


Нещодавнє дослідження виявило тривожний зв’язок між використанням безрецептурних ліків від симптомів застуди та грипу та значно підвищеним ризиком судом у маленьких дітей.

Педіатр Р. Кішоре Кумар з Cloudnine Group of Hospitals у Бенгалурі наголосив, що ризик особливо підвищується для дітей з уже наявними захворюваннями, такими як фебрильні судоми в анамнезі або інші неврологічні розлади.

Чотири групи препаратів, які варто призначати дітям з обережністю

Лікар назвав чотири групи препаратів, які варто застосовувати для дітей з обережністю.

Серед них:

  • протинабрякові засоби, які часто використовуються для полегшення закладеності носа;
  • антигістамінні препарати, які часто використовуються для лікування симптомів алергії, і які також містяться в багатьох протизастудних засобах;
  • засоби, що пригнічують кашель, пов’язані із підвищеним ризиком судом для дітей з певною вразливістю, ці препарати можуть викликати неврологічні побічні ефекти;
  • жарознижувальні засоби такі, як парацетамол. Зазвичай його дають дитині кожні чотири години, якщо це необхідно для контролю лихоманки, але ж варто пам’ятати – передозування препарату може спричинити токсичність печінки.

У світлі цих наукових висновків медичних працівників і батьків закликають бути більш обережними при розгляді питання про використання безрецептурних ліків від застуди та грипу для дітей.

Дослідження підкреслює важливість консультації з педіатром перед призначенням цих ліків, особливо якщо у дитини в анамнезі є судоми або інші неврологічні проблеми.

Альтернатива фармацевтичним препаратам від симптомів застуди

Педіатр Кумар вважає, що є безліч так званих народних засобів, які показали свою дієвість і в той же час не мають побічних ефектів.

Для зниження температури лікар вважає цілком можливим давати дитині у невеликих кількостях холодні напої зі свіжого фруктового соку або холодний суп.

– Також можна увімкнути вентилятор або кондиціонер і посадити дитину на короткий проміжок часу під хвилю прохолодного повітря. Температура тіла знизиться, – запевняє Кумар.

При високій температурі можна використовувати також теплу губку. Не відмовлятися від зволожувачів повітря – це полегшить закладеність носа.

У випадках, коли медикаменти все ж необхідні, варто обрати безпечніші альтернативи або скоригувати дози, щоб мінімізувати ризик побічних ефектів.

Лікар упевнений, необхідні подальші дослідження, щоб краще зрозуміти механізми цих ризиків і розробити безпечніші варіанти лікування дітей, які страждають від симптомів застуди та грипу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: OnlyMyHealth

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-25 12:19:43