Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія відновила поставки нафти до Північної Кореї – звіт ООН

Уперше з жовтня 2020 року Росія відновила постачання нафти до Північної Кореї, яка перебуває під санкціями. Це свідчить про поглиблення співпраці між двома країнами.

У звіті, опублікованому цього тижня комітетом із санкцій ООН, йдеться, що Росія почала відправляти нафтопродукти до Північної Кореї у грудні 2022 року, що продовжилося й у 2023 році. За цей період РФ поставила до КНДР близько 67 тис. барелів нафти.

– Судячи з супутникових знімків, опублікованих вебсайтом 38 North, Росія та Північна Корея, очевидно, відновили торгівлю єдиною залізницею наприкінці минулого року. Зв’язок було закрито в лютому 2020 року, коли Кім Чен Ин закрив свої кордони від нової загрози Covid-19, − пише видання.

Північній Кореї дозволено імпортувати 500 тис. барелів нафти на рік, відповідно до режиму санкцій ООН. Але КНДР знайшла способи обійти ці обмеження, наприклад, використовуючи перевалку товарів із корабля на корабель у відкритому морі.

США стверджують, що співпраця між країнами також охоплює відправку зброї з Пхеньяна, щоб допомогти Кремлю у війні в Україні. Обсяги постачання військової техніки Москві можуть зростати.

Режим Кім Чен Ина володіє зброєю у надлишку, особливо артилерією радянських часів, яка застосовується на передовій в Україні. Північна Корея має, за оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень, арсенал із понад 21 600 артилерійських снарядів.

– Хоча адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що зброя не надто змінить ситуацію на полі бою в Україні, її продаж відкриє потік доходу для північнокорейської держави, ізольованої від більшої частини світової торгівлі. Будь-який продаж зброї означатиме зміну ролей між сусідами, оскільки Північна Корея десятиліттями покладалася на зброю від свого колишнього благодійника, Радянського Союзу, – пише Bloomberg.

Нагадаємо, що, згідно з резолюціями ООН, Пхеньяну заборонено продавати зброю протягом 15 років. Водночас, за даними американської військової розвідки, країна все ще продає війьскову техніку таким країнам, як Іран, Сирія та Уганда.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-13 17:03:15