Появу нових антибіотиків обіцяє відкриття невідомих бактерій на зубах неандертальців
Залишки зубного каменю на скам’янілих зубах древніх людей, які вивчала група німецьких і іспанських учених, підкинули дослідникам чимало загадок. І сподівання на появу в недалекому майбутньому нових антибіотиків.
Спочатку були виявлені бактерії, як і очікувалося, спільні і для неандертальців, і для сучасних людей. Але потім виділили сполуки, яких не знає наука, себто, вони не зустрічаються у сучасному світі. Що це за бактерії і чому вони вимерли?
Учені дали їм назву палеофурани і почали досліджувати.
Їм вдалося виділити ДНК зі скам’янілого зубного нальоту 12 неандертальців. Одразу впала в очі надзвичайно велика кількість бактерій, що називаються Chlorobium.
Представники цього роду є зеленими сірчаними бактеріями, які живуть у товщі бідної на кисень води і зовсім не характерні для ротової порожнини. Це поставило перед дослідниками перше запитання.
Але ще більше здивувало, що мають справу з двома раніше невідомими і, можливо, вже вимерлими видами мікробів.
Вчені Інституту імені Ганса Кнолля з німецькими та іспанськими колегами обережно висловили припущення, що знахідка нових бактерій у древніх геномах допоможе виділити нові дієві антибіотики.
Дослідники дійшли висновку, що ці бактерії селилися у роті неандертальців через спосіб і місце їхнього життя.
Оскільки Chlorobium здебільшого заселяють стоячу воду у затемнених місцях, отже древні люди могли частіше стикатися з цими мікробами, п’ючи забруднену бактеріями воду в печерах, де жили.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-06 13:07:05