Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Карта ядерного вибуху: як розрахувати радіус ураження

Фото: Depositphotos

На сьогодні загроза ядерної війни, на жаль, не є повністю виключеною. Щоб краще зрозуміти масштаби цієї загрози, варто звернутися до науки. Симуляція ядерного вибуху дає змогу змоделювати його наслідки.

Факти ICTV дізнавалися, як користуватися онлайн картою ядерного вибуху.

Як працює симулятор ядерного вибуху та його призначення

Інтерактивна карта, створена істориком ядерної зброї Алексом Веллерстейном, дає змогу моделювати наслідки ядерних вибухів із високим ступенем точності. Використання даних про потужність різних типів ядерних зарядів і сучасних картографічних інструментів робить цю карту унікальним інструментом для вивчення впливу ядерної зброї.

Функціонал карти:

  • вибір типу ядерного заряду;
  • розрахунок зон ураження (ударна хвиля, світлове випромінювання, радіація);
  • візуалізація результатів моделювання на інтерактивній карті.

Скрин Nukemap

Як користуватися картою ядерного вибуху: покрокова інструкція

Щоб змоделювати наслідки ядерного вибуху на карті, потрібно виконати кілька кроків.

Інструкція, як користуватися картою ядерного вибуху онлайн:

  • Спочатку виберіть точку на карті, де станеться вибух, і помістіть туди маркер у вигляді атома.
  • Потім визначтеся з потужністю вибуху. Можна вибрати конкретне значення в мегатоннах тротилового еквівалента або вибрати тип боєприпасу із запропонованого списку.
  • Хоча російської зброї у списку немає, можна використовувати аналогічні радянські боєголовки. Наприклад, міжконтинентальна балістична ракета Тополь-М має боєголовку потужністю до 1 мегатонни, а крилата ракета Х-101 – від 300 кілотонн до 1 мегатонни.
  • Для тактичної ядерної зброї характерна потужність у кілька кілотонн (1 кілотонна еквівалентна вибуху 1000 тонн тротилу).
  • Натиснувши кнопку Підірвати, ви побачите на карті зони ураження, розділені за типами впливу: ударна хвиля, світлове випромінювання, теплове випромінювання, проникна радіація і радіоактивне зараження.
  • Для кожного типу впливу вказано радіус ураження. Наприклад, для вибуху бомби Тополь SS-25, радіус зони повного руйнування становитиме близько 0,97 км.

Скрин Nukemap

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Попри те, що карта Nukemap є корисним інструментом для розуміння наслідків ядерного вибуху, вона не може повністю передати масштаб руйнувань.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-25 17:57:00